Široki – Zrinjski 2:1

Odličan hercegovački derbi za kraj polusezone: Angelov srušio Zrinjski u 89. minuti

Široki Brijeg savladao je Zrinjski na Pecari sa 2:1 u posljednjem duelu jesenjeg dijela sezone u Premijer ligi BiH.

Široki odlično otvara meč. Na samom otvaranju su imali dvije sjajne šanse, ali Marić i Pervan nisu pogodili. Marić je pogodio vansjki dio mreže, a Brkić skida zicer Pervanu i spašava svoj tim.

U 18. minuti Široki je poveo. Trebotić u kaznenom prostoru ruši Pervana, sudija pokazuje na bijelu tačku, a Dino Ćorić sigurno pogađa za 1:0.

Potom se i Plemići bude. U 24. minuti Bilbija iz odlične pozicije slabo šutira i propada odlična šansa za goste i Mostara.

Kontrolisao je Zrinjski igru do kraja prvog dijela. Vrijedi još izdvojiti pokušaje Filipovića i Bilbije, ali promjene rezultata nije bilo i na odmor se odlazi vodstvom Širokog od 1:0.

Zrinjski u nastavku kontroliše igru. Domaći tim se povukao i čekao je šansu iz kontri i stajali su zaista fenomenalno u odbrani.

Tek u 68. minuti Plemići prijete. Bekić topovski šutira iz gužve, lopta odlazi tik preko gola domaćeg tima.

Dvije minute kasnije dvije dobre šanse za goste. Jurić blokira udarac Bilbije, a u nastavku akcije Kunić prebacuje gol.

U 76. minuti velika šansa za Bilbiju. Miškić međutim fenomenalno brani i spašava svoj tim. Ipak, u nastavku akcije gosti su poravnali. Nakon kornera Bilbija prebacuje lopt glavom do Anesa Mašića, a ovaj zabija za 1:1.

Široki u 83. minuti propušta još jednu veliku šansu. Ponovo se Pervan našao sam pred Brkićem, a golman Plemića mu skida još jedan zicer.

Bilbija u 88. minuti također promašuje zicer, a kazna za promašaj stiže u 89. minuti. Ikić odlično ubacije, a Viktor Angelov zabija za pobjedu Širokog od 2:1.