Široki vodio 3:0 pa strepio na kraju, imamo novog lidera tabele i liste strijelaca!

Posljednji meč 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovina na Pecari su večeras odigrali Široki Brijeg i Igman, a meč je završen pobjedom domaće ekipe 3:2.

Prvi pokušavaju gosti. U uvodnim minutama susreta pokušao je Bodul, ali je njegov šut blokiran i lopta odlazi u korner iz kojeg Igman nije napravio ništa.

Bura protesta na Pecari u 12. minuti. Pejić je sam izašao na Ćemana, jedan igrač Igmana ga ruši u kaznenom prostoru s leđa, no Mulahasanović ništa ne svira.

Deset minuta nakon toga Lukić je uposlio Valinčića koji oklijeva i daje dovoljno vremena odbrani gostiju da interveniše. Ćavar je šutirao u narednoj akciji, no ostalo je 0:0.

U 27. minuti sjajan šut Lovrića i još bolja odbrana Ćemana koji spašava goste u ovoj situaciji.

Domaći tim do vodstva dolazi u 38. minuti. Sijevnula je kontra, Ćavar dodaje do Lukića koji pogađa za 1:0.

Duplirano je vodstvo u 57. minuti. Lukić je uposlio Vukoju koji matira Ćemana. Prethodno je Kpan napravio odličan posao u začetku akcije.

Novi udarac za Igman stigao je tri minute poslije kada je Mahmić teren morao napustiti zbog povrede.

Sve je bilo gotovo u 73. minuti. Sjajna akcija Širokog Brijega je to bila. Mašić proigrava Valinčića, ovaj upošljava Rozića koji dodaje Kpanu, a ovaj pogađa za 3:0.

Mogao je Široki Brijeg i do četvrtog gola kada je Kpan uposlio Rozića, no Ćeman je spasio goste.

U 81. minuti opet bura protesta domaćih. Valinčić je bio u duelu s jednim igračem Igmana i sudac Mulahasanović je pokazao na penal.

Siguran s 11 metara bio je Mirsad Ramić koji se tako sa šest golova izjednačio na prvom mjestu liste strijelaca s Nemanjom Bilbijom.

Ali, nije tu bio kraj. Ramić je do kraja utakmice stigao zasjesti na prvo mjesto liste strijelaca. Slobodan udarac je bio, neko je glavom loptu prebacio do njega i Mirsad pogađa za konačnih 3:2 u 88. minuti.