Sevilla i Dnipro ovogodišnji finalisti Evropske lige

Prošlogodišnji osvajač Evropske lige, Sevilla, i ove sezone će igrati u finalnom susretu ovog takmičenja.

Protivnik Seville je ukrajinski Dnipro koji je tako ostvario najveći uspjeh u klupskoj historiji bez obzira na ishod finalnog meča.

Sevilla je u polufinalu eliminisala Fiorentinu, a Dnipro iznenađujuće tim Napolija.

Prvi meč između Fiorentine i Seville igran u Španiji pripao je braniocu naslova rezultatom 3:0, pa je timu Seville večeras preostao lakši zadatak – odbraniti tri pogotka prednosti. Španski klub trijumfovao je i na drugom susretu rezultatom 2:0.

U 22. minuti vodstvo Sevilli donio je Bacca, da bi pet minuta kasnije konačnih 0:2 postavio Caricco. U 67. minuti susreta Iličić je promašio penal za Fiorentinu.

U drugom susreti Dnipro je minimalnim rezultatom na domaćem terenu porazio Napoli i tako vizirao kartu za finale. Prvi meč dvaju klubova igran u Napulju okončan je neriješenim rezultatom 1:1.

Večerašnji meč pripao je Ukrajincima rezultatom 1:0. Detalj odluke dogodio se u 58. minuti kada je jedini pogodak na utakmici postigao Seleznyov.

Finalni meč između Seville i Dnipra na programu je 27. maja na stadionu Norodowy u Varšavi.