Sarajevu pripao derbi protiv Širokog, pobjeda Željezničara

Nogometaši Sarajeva i Željezničara ostvarili su pobjede u trećem kolu Premijer lige BiH.

Sarajevo je u derbiju kola na Koševu pobijedilo Široki Brijeg sa 2:1 i tako došlo do druge pobjede u sezoni. Susret je protekao u dominaciji domaćih nogometaša, a golman Širokobriježana Soldo najzaslužniji je što njegova ekipa napušta Koševo sa samo dva gola u mreži.

Široki je poveo u 9. minuti golom Wagnera. Izjednačio je Benko u 51., a pobjedu Sarajevu donio je Stojčev u 78. minuti.

Širokobriježanima je ovo bio prvi poraz u sezoni.

Do prve pobjede i uopće prvih bodova u sezoni došao je Željezničar. Plavi sa Grbavice su u gostima pobijedili Vitez s 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Enis Sadiković u 90. minuti.

Željezničar u narednom kolu ide u goste Širokom, dok Sarajevo dočekuje Zrinjski koji je bez poraza nakon tri kola.