Sarajevo uz dosta muke slavilo protiv Krupe

Nogometaši Sarajeva slavili su protiv Krupe u 21. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 2:1.Sarajevo je odlično otvorilo susret. već u 4. minuti Bordo tim je došao u vodstvo rezultatom 1:0 nakon komične situacije u kaznenom prostoru gostiju, a u strijelce se uz dosta sreće upisao Halilović.

U 15. minuti arbitar Musa nije želio pokazati na bijelu tačku za Srajevo iako je bilo više nego očito da je Hebibović nepropisno zaustavljen u kaznenom prostoru.

Prečka gostujućeg gola se zatresla u 24. minuti susreta. Halilović je ubacio loptu, Handžić šutira glavom, ali Marković odbija loptu u prečku i spašava svoj gol.

Krupa je do izjednačenja stigla u 36. minuti susreta. Nikodijević je bio pred golom domaće ekipe, strijelac pogotka za Bordo tim Halilović je nespretno reagovao, lopta je došla ponovo do Nikodijevića koji rutinski matira Kovačevića za 1:1.

Odmah od starta drugog poluvremena Sarajevo je krenulo svim silama po drugi pogodak. Pred Markovićevim golom redale su se prilika jedna za drugom, a najbolju je propustio Stanojević u 51. minuti kada je sa sedam metara neometan šutirao visoko preko gola.

Sarajevo je uspjelo u finišu meča stići do pobjede. U 73. minuti Halilović je ubacio sa lijeve strane, a na prvoj stativi se najbolje snašao Ahmetović koji je pogodio za konačnih 2:1.