Sarajevo na Koševu slavilo protiv Libertasa 1:0

Na stadionu Asim Ferhatović Hase Sarajevu je u prvoj utakmici prvog pretkola kvalifikacija za Evropa ligu savladalo Libertas rezultatom 1:0. Kompletan susret je očekivano protekao u apsolutnoj dominaciji Bordo momčadi, iako su stovili nekolicinu izglednih prilika, golman Aldo Simoncini je u većem dijelu susreta bio nepremostiva prepreka za izbornike Husrefa Musemića.

Sarajevo je već od samog starta napalo, Melunović i Haurdić su zaprijeili par put, ali je golman Libertasa bio siguran.  Bh. predstavnik je poveo u 19. minuti, a strijelac je bio već spomenuti Melunović poslije lijepe akcije.

Kapiten Džakmić je lijepo izbacio Suljica koji je izašao sam ispred protivničkog golmana i nesebično uposlio “devetku” Sarajeva Melunovića koji je rutinski plasirao loptu u mrežu.

Trube Husrefa Musemića su nastavili sa atacima, a do kraja prvog poluvremena najbolju priliku je propustio Tadejević koji je poslije jednog kornera pogodio prečku.

Drugo poluvrijeme je proteklo u jalovoj incijativi tima sa Koševa, a u par navrata oko 8 hiljada gledalaca je svoje ljubimce počastilo zvižducima.

Iako su imali konstantni posjed lopte dosta izglednih situacija za postizanje gola, igrači Sarajeva nisu uspjeli napuniti mrežu amatera iz San Marina.

Treba priznati da i igrači Bordo momčadi u par navrata nisu imali ni sreće jer su u dva navrata pogodili okvir gola, stative su pogađali Melunović i Radulović.

U posljednjih pet minuta naš predstavnik je ozbiljno napao, a najbolju priliku je imao Dupovac koji je u sudijskoj nadoknadi pogodio stativu.

Do kraja ipak nije bilo promjene te bez obzira na pobjedu navijači kao i Husref Musemić svakako ne mogu biti zadovoljni prikazanim, s druge strane igrači Libertasa zasigurno “kući idu pjevajući” prezadovoljni ovim rezultatom.

Revanš susret je na programu sljedeći četvrtak, tačnije 11. jula u San Marinu.

Sarajevo – Libertas 1:0

Stadion: Asim Ferhatović Hase; Gledalaca: 8 hiljada Sudija: Christos Nicolaides (Kipar); Žuti kartoni:Rosti, Dall'Ara, D. Simoncini (Libertas)

Sarajevo: Bandović, Radulović, Tatimirović, Tadejević (Šunjevarić), Dupovac, Huseinbašić (Radovac), Haurdić, Džakmić, Cimirot, Suljić (Aganspahić), Melunović

Libertas: A. Simoncini, Rocci, Molinari, D.Simoncini, Benvenuti, Camillini, Bacciocchi, Facondini (Morelli), Antonelli, Dall'Ara, Rosti (Zenaro)