Visoko

Šampionski hod pionira NK Bosna Visoko

U nedjelju 08.05.2022. u okviru 20. kola odigrana je derbi utakmica između pionirske selekcije Bosne i ekipe Mladosti iz Doboja gdje su naši igrači pokazali da su zasluženo u vrhu  tabele. Utakmica je odigrana po kišnom vremenu, ali to nije smetalo igračima obje ekipe da pokažu kako se može boriti za boje svoga kluba. U ranoj fazi utakmice Muhamed Džafić je   donio prednost našoj ekipi i to je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu. U nastavku je Ahmed Adilović povećao vodstvo pa se već dalo naslutiti da bodovi ostaju u Visokom. Konačnih 2:0 je bilo sasvim dovoljno da sa posljednjim zviždukom sudije počne slavlje na stadionu Luke. Navijači su mogli uživati u današnjoj utakmici ne samo zbog pozitivnog rezultata nego i zbog same igre i zalaganja koje je pokazala cijela ekipa. Ovom pobjedom je Bosna ostala na vrhu tabele i u preostale dvije utakmice odlučuju ko će biti putnik u play off, a po prikazanoj igri i zalaganju nema dileme da im je tu i mjesto. Taktička postavka trenera Muzaferije kao i priprema igrača je primjer kako bi se trebalo raditi sa mladim selekcijama jer se u nekim momentima stekao utisak da gledamo mnogo starije ekipe nego što oni to zaista jesu. Sve ovo potvrđuje podatak da naši momci u proljetnom dijelu sezone nisu primili nijedan gol, a to mogu samo dobro uigrane ekipe. Efikasnost je također na visokom nivou što se vidi na samoj gol razlici pa se i u tom segmentu može vidjeti da je Žuti ove momke pripremio vrhunski. U narednoj utakmici Bosna gostuje ekipi Fortune iz Zenice, a u zadnjem kolu na stadionu Luke dočekuju Stupčanicu iz Olova. Našim momcima želimo puno sreće u finišu sezone.