Rusija nemoćna pred Slovačkom

Reprezentacija Slovačke porazila je u drugom kolu grupe B Evropskog prvenstva selekciju Rusije rezultatom 2:1.

Prva dobra akcija na utakmici viđena je u 28. minuti. Smolov je primio loptu i šutirao sa dvadesetak metara pored desne stative.

Četiri minute kasnije Vladimir Weiss pogodio je za vodstvo Slovačke. Sjajno je poentirao slovački reprezentativac za svoj peti gol u dresu reprezentacije. Hamšik je u posljednjoj minuti prvog poluvremena sjajnim pogotkom udvostručio vodstvo Slovaka.

Sjajno je šutirao iskosa, pogodio je lijevu stativu od koje se lopta odbila u gol. U 66. minuti Durica je blokirao dobar udarac Smolova.

Deset minuta prije kraja Glušakov je glavom iskoristio dobar cenaršut Šatova i smanjio rezultat na 1:2. Pet minuta prije kraja tukao je ponovo Glušakov iz daljine. Bio je to udarac sa vrha šesnaestarca, a lopta je otišla tik uz stativu.