-TopSLIDERukometSport

Rukometaši Borca slavili u Visokom protiv Bosne i učvrstili se na vrhu tabele

Rukometaši Borca m:tel savladali su kao gosti visočku Bosnu rezultatom 26:23 u 11. kolu Premijer lige i nastavili su koračati ka tituli šampiona BiH.

U utakmici u kojoj su navijači na punim tribinama dvorane u Visokom, ali i ljubitelji rukometa pred malim ekranima, zaista mogli uživati, vidjeli smo izjednačenu igru i veliku borbu na obje strane.

U prvom poluvremenu nijedna ekipa nije uspjela doći do značajnije prednosti, te se na odmor otišlo u egalu, 12:12.

Kada su u 45. minutu crveno-plavi otišli na dva gola razlike, 20:18, i imali napad za povećanje prednosti, djelovalo je da su napokon slomili otpor domaćih, ali, ipak, nije bilo tako. Nisu se Visočani predavali, što im je omogućilo novo izjednačenje, 22:22, 10 minuta prije kraja.

Banjalučani, na isteku 57. minuta, pogotkom mladog Malivojevića, ponovo dolaze do dva gola prednosti, 25:23. Sve napore igrača Bosne da izjednače i eventualno preokrenu rezultat, zaustavljao je Berin Brkić, koji je u drugom poluvremenu među stativama zamijenio Slađana Subotića. Konačan rezultat postavio je Vlado Draganić u posljednjim sekundama susreta, što je bio znak gostima da krenu sa slavljem još jedne izuzetno važne pobjede.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Luka Knežević sa šest golova, po gol manje zabilježili su Miloš Nježić i Vlado Draganić, dok je Aleksandar Miličević bio strijelac četiri gola. Značajan doprinos dali su i golmani Slađan Subotić i Berin Brkić, koji su upisali po šest odbrana.