RukometSport

Rukometaši BiH pobijedili Finsku i ostali u utrci za Evropsko prvenstvo

Muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je kao gost Finsku rezultatom 27:32 u okviru 3. kola Grupe 3 kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2018. godine u Hrvatskoj.

Na samom startu meča Benjamin Burić je sjajno branio, što smo znali kapitalizovati. U 6. minuti već smo vodili sa 0:4 i bila je to lijepa prednost, koju su Finci do 11. minute uspjeli smanjiti na 4:5. Ipak, ponovo smo napravili mini seriju i u 15. minuti bilo je 4:10.

Uslijedio je potom loš period u našoj igri i bez gola smo bili desetak minuta, te je domaćin uspio da se približi na dva gola zaostatka (8:10). Do isteka prvog dijela uspjeli smo skupiti čak šest isključenja, ali uz nekoliko dobrih odbrana Burića na poluvrijeme smo otišli vodstvom 10:15 uz šest golova Panića i četiri Ovčine, te sedam odbrana B. Burića.

Finska – BiH 10:15 – 1.poluvrijeme [Highlights… by clipsbh

Iako je u 34. minuti bilo 13:16, u naredne četiri minute smo se na krilima raspoloženog Panića odlijepili na +6 (14:20). U nekoliko navrata smo zatim ponovo bili brzopleti, pa je novom mini serijom Finska u 42. minuti smanjila na 18:21.  Zatim je Senjamin Burić sa tri vezana gola ponovo vratio veliku prednost Zmajevima, ali nikako nismo uspjevali da prelomimo meč te je osam minuta prije kraja bilo 23:26.

Ipak, to nam je konačno uspjelo za rukom pet minuta prije kraja kada je S. Burić postigao gol za 25:29, te smo do kraja bez većih problema sačuvali vodstvo za konačnih 27:32.

Prvo ime meča bio je sjajni Panić sa devet golova, Ovčina je dao pet koliko i Savić i S. Burić . Kod Finaca raspoložen je bio Ronnberg sa sedam pogodaka, te Tamminen sa šest.

Revanš susret sa Finskom na programu je u nedjelju, 7. maja, u Goraždu u 20 sati.

Finska – BiH 27:32 – 2.poluvrijeme [Highlights… by clipsbh