Ronaldo zabio hat-trick i odveo Juventus u četvrtfinale Lige prvaka

Nogometaši Juventusa plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon pobjede nad Atletico Madridom rezultatom 3:0 u uzvratnom susretu odigranom u Torinu.Juventus je od prve minute krenuo silovito ka golu Atletica koji je prvi meč riješio u svoju korist rezultatom 2:0 i lopta je konstantno bila pred golom Jana Oblaka.

Već u četvrtoj minuti zatresla se mreža gostiju kada je pogodio Giorgio Chiellini, ali je arbitar Bjorn Kuipers opravdano poništio pogodak zbog prekršaja Cristiana Ronalda nad Oblakom.

U 27. minuti Juventus je ipak poveo. Federico Bernadeschi je prvi put na meču prešao na lijevu stranu i ubacio je loptu, a Ronaldo glavom pogađa za 1:0.

Samo pet minuta kasnije Leonardo Spinazzola je ubacio sa lijeve strane, Bernadeschi atraktivno pokušava makazicama, ali je lopta otišla tik pored gola.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Miralem Pjanić je ubacio loptu iz kornera, Chiellini je najviši u kaznenom prostoru gostiju, ali Oblak sjajno brani njegov udarac glavom.

U 48. minuti susreta Juventus je stigao do drugog pogotka, a strijelac je i ovaj put bio Ronaldo. Ovaj put centaršut je došao sa desne strane, Joao Cancelo je bio asistent, a iako je Oblak odbranio Ronaldov udarac glavom Kuipers je priznao pogodak nakon što je videotehnologijom utvrđeno da je lopta prešla gol-liniju.

Moise Kean je u igru ušao u 80. minuti umjesto povrijeđenog Marija Mandžukića, a samo tri minute kasnije našao se u stopostotnoj šansi. Chiellini ga je sjajno uposlio, tinejdžer je izašao sam na oblaka, ali je promašio čitav gol.

Briljantnu partiju Ronaldo je krunisa u 86. minuti susreta. Angel Correa je srušio u kaznenom prostoru Bernadeschija, a Kuipers je dosudio penal za Juve. Ronaldo je silovito šutirao i pogodio za konačnih 3:0 i prolazak Juventusa u četvrtfinale Lige prvaka.

To je Ronaldu bio četvrti hat-trick protiv Atletica i osmi ukupno u Ligi prvaka čime se izjednačio na prvom mjestu sa Lionelom Messijem u toj statističkoj kategoriji.