Manchester City razbio Schalke i rutinski s ukupnih 10:2 prošao dalje

Nogometaši Manchester Citya su razbili Schalke rezultatom 7:0 i rutinski prošli u četvrtfinale Lige prvaka s ukupnih 10:2.Već nakon prve utakmice koju su Građani dobili u Gelsenkirchenu rezultatom 3:2 bilo je jasno da su šanse Rudara za prolazak dalje izuzetno male, a već nakon prvih 45 minuta na Etihadu bilo je jasno da je City prošao dalje.

U razmaku od samo osam minuta City je postigao tri pogotka i osigurao pitanje prolaska među osam najboljih ekipa Evrope.

Najprije je Sergio Aguero u 35. minuti “panenkom” iz penala pogodio za 1:0, a potom je nakon atraktivne asistencije Raheema Staerlinga šutirao i loptu poslao kroz noge loše postavljenog Ralfa Fahrmanna za 2:0. U 43. minuti Leroy Sane je pogodio za 3:0 nakon asistencije Oleksanda Zinčenka.

Sane je u 56. minuti asistirao Sterlingu za 4:0, a potom se u strijelce upisao i Bernardo Silva u 71. minuti. Na 6:0 povisio je Phil Foden u 78. minuti susreta, a konačnih 7:0 postavio je Gabriel Jesus u 84. minuti meča.