Ronaldo zabio 750. gol u pobjedi Juventusa

Juventus, Barcelona i Chelsea su stigli do ubjedljivih pobjeda u 5. kolu Lige prvaka.

Barcelona bez Messija, ali s Pjanićem koji je odigrao cijeli meč je u gostima pobijedila Ferencvaros i tako nastavila s maksimalnim učinkom.

Katalonci su slavili s 0:3. Griezmann je načeo prvaka Mađarske, a pogađali su još Braithwaite i Dembele koji je zabio iz penala. Svi golovi su viđeni u prvom dijelu, a Griezmannov pogledajte ovdje.

Juventus je pobijedio Dynamo iz Kieva, ali napretka u igri još uvijek nema. Stara dama je slavila s 3:0, prije svega zahvaljujući kvalitetu i boljoj fizičkoj spremi.

Za 1:0 pogodio je Federico Chiesa koji je pogodio u LP po prvi put i to 20 godina nakon njegovog oca Enrica. To je bio rezultat prvog dijela.

U 57. minuti Ronaldo zabija svoj 750. gol u karijeri. Istina, Portugalac je morao sačekati na potvrdu iz VAR sobe. Gol pogledajte ovdje. Konačan rezzultat u 66. minuti postavio je Alvaro Morata.

Olivier Girodu je čovjek o kojem će se najviše pričati poslije petog kola. Francuz je zabio sve četiri gola za Chelsea u pobjedi nad Sevillom 0:4.

Iskusni 34-godišnjak je postao najstariji fudbaler s postignutim hat-trickom u historiji Lige prvaka te je sada jedan od rijetkih sa četiri gola na jednom meču elitnog takmičenja. Prelijep gol glavom za hat-trick pogledajte ovdje.

Plavci su ovom visokom pobjedom osigurali prvo mjesto u grupi kolo prije kraja.