Rezultati grupe u kojoj je BiH: Portugal postigao devet golova, Slovaci gaze ka Euru

U kvalifikacionoj grupi, u kojoj je i Bosna i Hercegovina, odigrane su još dvije utakmice šestog kola, a ubjedljive pobjede ostvarile su selekcije Portugala i Slovačke.

Portugal i Slovačka ovo kolo dočekale su na prve dvije pozicije na tabeli, a upravo prvi i drugi u grupi izborit će direktan plasman na Evropsko prvenstvo. Ove dvije selekcije ubjedljivim i očekivanim pobjedama nastavile su pohod ka Euru koji se naredne godine igra u Njemačkoj.Selekcija Portugala nije imala nikakvih problema na domaćem terenu protiv Luksemburga i slavila je nevjerovatnim rezultatom 9:0.

Portugalci su u ovom meču igrali bez najveće zvijezde Cristiana Ronalda, ali to se nije osjetilo u igri. Već nakon poluvremena bilo je 4:0 za domaće, a po dva gola postigli su Goncalo Ramos i Goncalo Inacio.

U nastavku domaćin gazi i potpuno ponižava Luksemburžane s još pet golova.

Pogađali su dva puta Diogo Jota, po jednom Ricardo Horta, Bruno Fernandes i Joao Felix za pravi debakl gostiju u Faru.

Slovačka je također bez ikakvih problema savladala Lihtenštajn rezultatom 3:0 i zakoračila na smotru najboljih evropskih selekcija.

Iako su protiv Zmajeva pokazali da mogu odigrati “tvrdo”, nogometaši Lihtenštajna kapitulirali su već u 15. sekundi jer je David Hancko pogodio za vodstvo Slovaka.

Nastavila se rapsodija domaćeg tima pa su Ondrej Duda i Robert Mak pogađali za dva, odnosno tri gola prednosti domaćina već do sedme minute. Ovaj meč je i riješen u sedmoj minuti.

To znači da će na Euro vjerovatno selekcije Portugala i Slovačke, posebno nakon poraza reprezentacije BiH na Islandu.