Rezultati 2. kola Premijer lige BiH

Tuzla City je ugostio ekipu Radnika iz Bijeljine te je zahvaljujući remiju bez pogodaka osvojio svoj prvi bod u Premijer ligi BiH.

Zvijezda 09 je stigla do drugog premijerligaškog boda te je nakon gostujućeg remija s Mladosti DK 0:0 odigrala neriješeno 1:1 sa Slobodom na domaćem terenu. Strijelac za Zvijezdu 09 bio je Husić u 18, a za goste Ćivić u 51. minuti utakmice.

Krupa i Široki Brijeg također su odigrali neriješeno, ali je publika vidjela četiri pogotka, čak tri u prvom poluvremenu. Širokobriježani su poveli preko Jurića u 23. minuti, sedam minuta kasnije je izjednačio Marjanović, a potom je Koljić u 39. minuti postigao gol iz penala za 2:1. U nastavku utakmice je tim s Pecare ipak stigao do pogotka i to u 78. minuti, kada je Marić pogodio za, ispostavit će se na kraju, konačnih 2:2.

Ekipa Sarajeva je u kombinovanom sastavu dočekala Mlaadost DK na stadionu Asim Ferhatović Hase te je upisala uvjerljiv trijumf rezultatom 4:0. Tatar je postigao dva gola u prvom poluvremenu, tačnije u 22. i 38. minuti, a u drugom poluvremenu su pogodili Resić (78. minuta) i Handžić (92. minuta). Bordo tim u četvrtak igra drugu utakmicu 2. pretkola Evropske lige protiv Atalante, a prva je završena rezultatom 2:2.

Aktuelni šampion Zrinjski je jedini klub u Premijer ligi BiH koji ima maksimalan učinak, odnosno dvije pobjede u dva odigrana kola. Plemići su na otvaranju sezone pobijedili Slobodu na Tušnju 1:0, a potom su pred svojim navijačima u mostaru savladali GOŠK rezultatom 3:1. Za vodstvo je u 14. minuti pogodio Rustemović, dok je minut kasnije gol postigao Filipović. U 55. minuti je treća lopta završila u mreži GOŠK-a, a tamo ju je smjestio Aćimović. Poraz kluba iz Gabele je golom iz 78. minute ublažio Kulović. Zrinjski u četvrtak gostuje Valletti na Malti u drugoj utakmici 2. pretkola Evropske lige te ima rezultat 1:1 iz prvog meča.

Nakon gostujućeg poraza od Krupe u 1. kolu, Čelik je na Bilinom Polju u Zenici dočekao teškog protivnika, a to je Željezničar. Gol odluje je postigao Dedić u 83. minuti za veliko slavlje Robijaša. Plave u četvrtak okčekuje druga utakmica 2. pretkola Evropske lige na gostovanju kod kiparskog Apollona te imaju zaostatak 1:2.

U 2. kolu Premijer lige BiH postignuto 15 pogodaka, domaći su upisali tri pobjede, dok su tri utakmice završile neriješenim rezultatom.

Prvi strijelac lige je Elvir Koljić (Krupa) s tri postignuta gola u dvije utakmice.