Dinamo u play-offu Lige prvaka, veliko slavlje Ahmedhodžića i Nalića u Glasgowu

Odigrani revanš mečevi 3. pretkola

Nogometaši Dinama plasirali su se u play-off Lige prvaka.

Modri su na Maksimiru prošle sedmice odigrali 1:1 sa ekipom Legije, a večeras su u Varšavi slavili s 1:0 i to im je bilo dovoljno za plasman u play-off.

Gol odluke postigao je Franjić još u 20. minuti na asistenciju Ivanušeca. Dinamo se od kraja odbranio i izborio play-off, gdje ga čeka duel sa Sheriffom. Moldavcu su pomalo iznenađujuće izbacili Crvenu zvezdu.

Luka Menalo je za goste iz Zagreba igrao od 64., a Amer Gojak od 77. minute.

Malmo je napravio veliku stvar u Glasgowu, izbacivši škotskog velikana, ekipu Rangersa, predvođenu trenerom Stevenom Gerrardom.

Malmo je u Švedskoj slavio s 2:1, a istim je rezultatom slavio i u Škotskoj. Zanimljivo, Rangers je vodio s 1:0 golom Morelosa iz 19. minute, imao igrača više na poluvremenu, ali u nastavku primio dva gola.

Čolak je u 53. i 58. minuti pogađao za preokret i Malmu trasirao put u play-off. Veliko slavlje za bh. reprezentativce Anela Ahmedhodžića i Adija Nalića. Prvi je odigrao cijeli meč, a drugi je ostao na klupi. Malme će u play-offu igrati protiv Ludogoreca koji je na penale izbacio Olympiakos.

Ranije su play-off pored Sheriffa i Dinama izborili i Slavia Prag, Šahtar, Monaco, Young Boys…