Remijem protiv Veleža Željezničar na Grbavici proslavio 100. rođendan

Juričić promašio penal

U osmom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Grbavica snage su odmjerili Željezničar i Velež, a pogodaka nije bilo (0:0).

Duel starih rivala sam po sebi uvijek privlači veliku pažnju, no danas je to bilo posebno iz razloga jer su na Grbavici slavili 100. rođendan Željezničara. Plavi su osnovani 17. septembra 1921. godine, dakle jučer je bila jubilarna ‘stotka’, pa je na Grbavici sve bilo u znaku toga.

Mnogi navijači Željezničara došli su na Grbavicu da uživo prisustvuju ovoj utakmici i da svojim prisustvom uveličaju rođendan najdražeg kluba. U sjajnoj atmofseri odigrana je dobra utakmica, ali mreže su mirovale.

Prvu šansu u 10. minuti je imao sastav iz Mostara, stopostotnu, ali je Vrhovac izbacio s gol-linije loptu nakon udaarca Ćosića. U 17. minuti nova stopostotna prilika i to za Željezničar. Lopta se nakon ubačaja iz kornera odbila do Juričića, ali njegov udarac sa samo pet metara brani Bogdanović.

U 21. minuti Vehabović tuče iz slobodnog udarca s oko 20 metara, Bender dobro brani. Na novi pokušaj čekali smo do 34. minute, kada je Radovac pucao pored gola.

Nije bilo promjene do kraja prvog dijela, ostalo je 0:0. Željezničar u nastavak kreće nešto odlučnije, a u 50. minuti je Mujezinović upropastio dobru šansu za svoj tim kada je odlučio da pošalje pas na drugu stranu iako je sam krenuo ka golu gostiju.

U 58. minuti mat pozicija za Vehaovića, a ovaj sa samo deset metara šutira pored gola domaćih. U 68. minuti Juričić je pucao s 20-ak metara, ravno u Bogdanović.

Penal za Željezničar u 70. minuti. Zdunić je pao nakon duela sa Zvonićem, a sudija Jelić je pokazao na bijelu tačku. Juričić je preuzeo odgovornost, ali je loptu poslao visoko preko gola.

Do kraja je ostalo 0:0, možda i najrealniji ishod, mada će Plavi žaliti za propuštenim i promašenim penalom Juričića. Upravo je iskusni napadač u 83. minuti imao još jednu dobru šansu, ali je izblokiran u posljednji čas.

U 87. minuti dobra šansa za Mostarce, ali je Anđušić slabo šutirao iz blizine nakon dobrog prodora i ubačaja Ćosića. Pravo je čudo da je na kraju svega današnji meč završen bez pogodaka.

Velež je nakon ovog remija peti na tabeli sa 12 osvojenih bodova, dok je Željezničar poziciju niže sa 11 bodova.

Već u srijedu igra se 10. kolo Premijer lige BiH. Željezničar na Koševu igra veliki derbi protiv Sarajeva, dok će Velež na stadionu Rođeni ugostiti Borac.