Posušje – Radnik 1:1

Jagodića i Radnik kao da je neko prokleo: U 90. minuti su ostali bez pobjede
Podjela bodova u derbiju začelja

U trećoj utakmici devetog kola Premijer lige BiH sastali su se Posušje i Radnik, a gosti iz Bijeljine ostali su bez pobjede u samom finišu meča (1:1).

Posušje je ostalo bez trenera prije nekoliko dana, pa je Denisa Ćorića zamijenio Stipe Balajić, ali ni pod njegovim vodstvom nije uspjelo doći do pobjede. Mada, s obzirom kako se sve odvijalo, mogu biti zadovoljni na Mokrom docu i sa bodom.

S druge strane, Vlado Jagodić se vjerovatno pita kako je moguće da je i ovaj put njegov tim ostao bez pobjede, a bio je tako blizu.

Prvi gol na meču postignut je nakon samo 12 minuta. Najbolji strijelac Radnika Marković bio je precizan za 0:1. Imali su Begić i Lauš velike šanse za domaće do kraja prvog dijela, ali je Hodžić, koji je danas dobio priliku isped mladog Aljkanovića na golu, spasio goste iz Bijeljine do odlaska na odmor.

Domaći ni u nastavku nisu odustajali od napada, po svaku cijenu su željeli do gola, ali čvrsti Radnik je odolijevao napadima domaćina, mada je u 90. minuti Posušje ipak došlo do zasluženog gola i boda. Luka Begić je junak domaćeg tima.

Na samom kraju došlo je do obračuna između igrača dva tima, ali se na kraju ipak sve smirilo.

Radnik dočekuje Zrinjski u srijedu, dok Posušje na Tušnju gostuje ekipi Slobode.