Remi Španije i Poljske, oba tima još nemaju pobjedu

Reprezentacije Španije i Poljske ne znaju za pobjedu na Evropskom prvenstvu ni nakon drugog kola. Večeras su u Sevilji odigrali neriješeno, bilo je 1:1. „Crvena furija“ je došla do vodstva preko Alvara Morate koji je matirao klupskog kolegu Vojčeka Ščešnog (Wojciech Szczesny) u 25. minuti nakon asistencije Džerarda Morena (Gerard).

Poljaci su do izjednačenja došli u 54. minuti preko prve zvijezde tima Roberta Levandovskog (Lewandowski). To je Levandovskom bio 67. gol za reprezentaciju Poljske. Španija je četiri minute kasnije imala odličnu priliku za drugi gol, ali je Moreno iz penala pogodio samo stativu.

Nakon dvije odigrane utakmice Španija ima dva osvojena boda, dok je Poljacima ovo bio prvi bod na ovom Evropskom prvenstvu. Jučer su u utakmici 2. kola ove grupe igrali Švedska i Slovačka

Ovaj bod ostavlja Poljake u igri za nokaut fazu prije posljednjeg kola i duela sa Švedskom, a Španci moraju savladati Slovačku da izbjegnu eliminaciju već u grupnoj fazi.