Real u polufinalu, hat-trick Cristijana Ronalda

Real Madrid je nakon produžetaka slavio sa 4:2 i izbacio Bayern u četvrtfinalu Lige prvaka ukupnim rezultatom 6:3. Susret su obilježile katastrofalne greške glavnog sudije Kassaija i njegovog pomoćnika Ringa.

Bayern je od početka napadao kako bi stigao zaostatak, dok se Real orijentirao na kontranapade.

U 9. minuti opasno je zaprijetio Thiago glavom, ali je njegov udarac glavom otišao preko gola.

U narednom napadu Bayern je propustio veliku priliku. Ribery je pronašao Lewandowskog u petercu domaćina, a Marcelo je izblokirao udarac Poljaka u posljednjem trenutku. U nastavku akcije Robben je šutirao pored gola.

Vidal je u 13. minuti pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla preko gola.

Kraljevi su prvi put zaprijetili u 23. minuti kada Benzema šutira glavom, ali Neuer nije morao intervenisati nakon njegovog šuta. Tri minute kasnije Carvajal je šutirao u okvir gola, ali je Neuer bio siguran.

Najbolju priliku za Real u prvom poluvremenu propustio je Ramos koji je nakon gužve u kaznenom prostoru Bayerna sa desetak metara šutirao, Neuer je bio savladan ali je Boateng sa gol-linije izbio loptu.

Kroos je bio neprecizan iz daljine u 34. minuti, a dvije minute kasnije Ronaldo je izašao sam na Neuera, no šutirao je po sredini gola i njemački golman je intervenisao. Do kraja poluvremena još jednom su pokušali Kroos i Ronaldo, ali bez uspjeha.

Isco je u 50. minuti nakon kornera sa dvadesetak metara šutirao iz voleja, ali je lopta otišla pola metra od Neuerovog gola.

On što je uradio Boateng u prvom poluvremenu uradio je Marcelo u 51. minuti. Robben je šutirao, a Brazilac je sa gol-linije izbio loptu.

Već u narednom napadu sudija Kassai je pokazao na bijelu tačku. Robbena je u kaznenom prostoru srušio Casemiro i Mađar je opravdano dosudio penal za Bayern.

Lewandowski je bio siguran, šutirao po sredini gola i doveo Bavarce u vodstvo od 1:0. To je Poljaku bio osmi pogodak u Ligi prvaka ove sezone.

U 54. minuti Robben je uposlio Vidala koji je sa pet metara iz voleja šutirao, ali je nabio loptu visoko preko gola. Tri minute kasnije i Ribery je pokušao iz voleja sa desetak metara, ali je Navas bez problema odbranio njegov udarac.

Real je do izjednačenja došao u 76. minuti. Casemiro je sjajno pronašao Ronalda između Boatenga i Lahma, a Portugalac glavom sa desetak metara pogađa za 1:1.

Samo minutu kasnije Bayern je ponovo poveo. Nakon jedne duge lopte sa sredine terena Müller je spustio loptu Lewandowskom, ali je prvi do lopte stigao Ramos i na njegovu nesreću poslao je u svoju mrežu. Ipak, čini se da je prvi asistent Ring pogriješio kada nije signalizirao ofsajd u kojem se nalazio Lewandowski.

Marcelo je već u narednom napadu bio u šansi, ali je njegov udarac sa desetak metara u hokejaškom stilu odbranio Neuer.

U 83. minuti Marcelo je ubacio loptu na drugu stativu, a iz peterca je rezervista Lucas šutirao pored gola.

Bayern je u finišu meča ostao sa deset igrača. Vidal je u 84. minuti isključen nakon sumnjivog prekršaja nad Asensiom, te mu je Kassai pokazao drugi žuti karton i put u svlačionicu.

Posljednju priliku za Real u regularnih 90 minuta susreta imao je Ramos nakon kornera u posljednjoj od četiri minute sudijske nadoknade, ali je glavom šutirao pored gola i susret je otišao u produžetke.

U 97. minuti vidjeli smo prva uzbuđenja u produžecima. Najprije je Ronaldo sa 25 metara šutirao snažno, Neuer je odbio loptu a u nastavku akcije Marcelo je bio neprecizan.

Bayern je minutu kasnije zaprijetio nakon kontranapada, ali Costa je traljavo šutirao nakon Robbenove asistencije.

U 99. minuti Lucas je asistirao Asensiju koji šutira u sami ugao, ali je Neuer sjajno odbranio i odbio loptu u korner.

Minutu prije kraja prvog produžetka Ramos je asistirao Ronaldu koji je bio u očiglednoj ofsajd poziciji skoro metar, onaj isti prvi asistent Ring nije podigao zastavicu, a Portugalac je ljevicom matirao Neuera za prolaz u polufinale.

Ronaldo je hat-trick kompletirao u 110. minuti. Marcelo je prošao čitavu odbranu Bayerna i asistirao Ronaldu kojem nije bilo teško poslati loptu u praznu mrežu. I ovaj pogodak je bio sumnjiv s obzirom da je Ronaldo bio na granici ofsajda, ali drugi pomoćnik Toth je smatrao kako je pogodak regularno postignut.

Konačni udarac Bavarcima zadao je Asensio u 112. minuti kada je nakon solo prodora postavio konačnih 4:2.