Real razočarao, upitan plasman u nokaut fazu Lige prvaka

Šahtar slavio i u Ukrajini

Real Madrid je razočarao na gsotovanju u Kijevu, pa će strepiti za plasman u osminu finala Lige prvaka do samog kraja.

Real je gostovao Šahtaru, a ukrajinski velikan ponovo je bio bolji od izabranika Zinedinea Zidanea. Barem rezultatski bolji, jer treba reći da je tokom 90 minuta igre u Ukrajini Real imao više od igre, veći broj prilika, ali šta to vrijedi kada je domaćin slavio s 2:0.

Baš u trenucima kada je Real izgledao bliže golu, uslijedio je šok. Dentinho je postigao drugi gol u karijeri u Ligi prvaka i, zanimljivo, oba protiv Reala. On je objeručke prihvatio “poklon” od smušene odbrane Reala, prije svih Mendyja i Varanea.

U 82. minuti potvrđena je pobjeda Šahtara. Rezerivsta Solomon je nakon solo prodora izuzetnim udarcem u bliži ugao dokrajčio nemoćne goste iz Madrida.

Real Madrid i Šahtar imaju po sedam bodova, no Šahtar ima bolji međusobni omjer i trenutno je ispred Kraljeva uoči posljednjeg kola. Lider je Borussia Moenchengladbach koja ima utakmicu manje, baš kao i četvrtoplasirani Inter koji ima samo dva boda.

Borussia i Inter igraju od 21 sat, a u zadnjem kolu Real će ugostiti upravo Borussiju, dok će Šahtar u goste Interu. Dakle, do kraja će u ovoj grupi B sve biti otvoreno.

U drugoj utakmici od 18:55 sati Salzburg je slavio s 3:1 u Moskvi protiv Lokomotive i sada je izbio na treće mjesto sa četiri boda, dok su Rusi ostali na tri boda. Ispred su Bayern s 12 i Atletico s 5 bodova. Upravo se ove dvije ekipe kasnije sastaju u Madridu.