Liga prvaka: Real “kraljevskim” preokretom ponovo koban za Bayern, Atletico minimalno protiv Leicestera

Odigrane su u posljednje dvije utakmice četvrtfinala Lige prvaka.

U klasiku Bayern je na svojoj Allianz Aren dočekao Real Madrid, a na kraju je bilo 2:1 za aktuelne prvake Evrope, koji su pobjedom došli na korak od plasmana u polufinale Lige prvaka.

BAYERN MINHEN – REAL MADRID 1-2

Bayern je krenuo mnogo bolje u utakmicu, ali prvu priliku su imali igrači Reala preko Benzeme, koji pogađa prečku.

Ipak Bavarci su poveli u 25. minuti kada je nakon kornera Alcantare najviši u skoku bio Vidal koji pogađa za 1:0.

Mogao je Bayern i do drugog gola, ali u sudijskoj nadoknadi prvog Vidal nije iskoristio i penal. Rizzoli je svirao čini se prestrogo najstrožiju kaznu, a Vidal visoko preko gola poslao loptu.

AFP

U drugom poluvremenu Real je igrao mnogo bolje, a nagrada za to došla je u 47. minuti kada nakon centaršuta Carvajala sjajno reaguje Ronaldo i pogađa za 1:1.

Uslijedili su žestoki napadi Reala, a Neuer je bio kao na streljani. Redom su zicere promašivali Bale, Benzema i Ronaldo.

Posao je dodatno otežao Bayern Martinez koji je isključen u 60. minuti. Od te minute pa do kraja na terenu je postojao samo jedan tim, a to je Real.

Neuer je branio koliko je mogao, skidao zicere jedan za drugim, ali zasluženo vodstvo Reala došlo je u 76.minuti kada je Ronaldo ponovo pogodio za 2:1 i potpuni preokret Kraljevskog kluba.

Ostalo je do kraja utakmice 2:1 za Real koji je tako došao do velike prednosti uoči revanša koji će biti odigran za šest dana na Santiago Bernabeu.

ATLETICO MADRID – LEICESTER 1:0

U drugoj utakmici večerašnjeg programa Atletico Madrid je na svom Vicente Calderonu dočekao prvaka Engleske Leicester i na kraju slavio rezultatom 1:0.

Prva prilika na utakmici bila je za domaće fudbalere, ali udarac Kokea završio je na stativi.

Atletico je poveo u 27. minuti kada je sviran penal za domaće fudbalere, a siguran izvođač bio je Griezmann.

Nakon toga uslijedili su napadi Atletica, a prednjačili su u promašajima Torres i Griezmann.

AFP

U drugom poluvremenu Leicester je krenuo nešto ofanzivnije, a priliku za izjednačenje imao je Mahrez u 55. minuti.

Uslijedila je dobra šansa za izabranike Diega Simeonea, ali Torres opet nije najbolje namjestio nišanske sprave.

Do kraja susreta Atletico je mirno čuvao stečenu prednost, te se rezultat nije mijenjao i ostalo je 1:0.

Revanš susret je na rasporedu za šest dana u Engleskoj.