Real iz Madrida i japanski prvak Kašima Antlers 4:2 za Svjetskog klupskog prvaka

U finalu Svetskog klupskog prvenstva sastali su se osvajač UEFA Lige šampiona Real iz Madrida i japanski prvak Kašima Antlers.

Real je poveo već u 9. minutu golom Karima Benzeme, kome nije bilo teško da smesti loptu u gol Kašime. Prethodno je udarac ka golu Sogahate uputio Luka Modrić, ali je japanski čuvar mreže loptu izbio pravo “na nogu” francuskom internacionalcu.

Madriđani u nastavku prvog dela igre nisu materijalizovali tehničku i fizičku nadmoć nad protivnikom, koji se na momente panično branio, ali je uspeo da zadrži minimalni zaostatak za rivalom.

Igrao se 44. minut kada je Kašima krenula u jedan od poslednjih napada u prvom poluvremenu, Doi je prošao po levoj strani, centrirao u šesnaesterac gde Gaku Šibasaki nije uspeo da smiri loptu, ali to nije učinio ni Rafael Varan, koji je nespretno reagovao i omogućio vezisti Kašime novu priliku. Šibasaki je to vešto iskoristio i poslao loptu u mrežu nemoćnog Navasa.

Prošlo je sedam minuta igre u nastavku, a onda je usledio novi šok za ekipu Zinedina Zidana, a ponovo je pogodio Šibasaki. On je u 52. minutu prihvatio loptu na manje od 30 metara krenuo par koraka napred i uputio precizan udarac po zemlji, koji je završio u donjem desnom uglu Navasovog gola.

Real je izjednačio u 58. minutu iz penala, koji je precizno realizovao Kristijano Ronaldo. Prethodno je Šuto Jamamoto nepropisno zaustavio Lukasa Vaskeza. Madriđani su u drugom poluvremenu nastavili sa pritiskom, Ronaldo je imao nekoliko odličnih šansi za pobedu, ali je ostalo nerešeno i meč je otišao u produžetke.

Ekipa Zinedina Zidana najzad dolazi do novog vođstva u 98. minutu, pošto je drugi gol na meču postigao Ronaldo na asistenciju Benzeme. Samo šest minuta kasnije, u 104. minutu, Ronaldo je stigao do het-trika, kada je posle udarca Tonija Krosa prihvatio loptu i poslao je pod prečku gola Sogahate.

U meču za treće mesto SP klubova Atletiko Nasional je posle penala savladao Klub Ameriku.