Rahmanović i Hadžić srušili prokletstvo na Bilinom polju

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su večeras u Zenici Čelik s 2:0 u susretu 2. kola Premijer lige BiH.

Sarajevo je bolje ušlo u meč. Pokušali su gosti s Koševa da u ranoj fazi da dođu do gola, ali tek u 17. minuti stvorena je prva velika šansa pred golom domaćeg tima. Sjajnu akciju pokušao je završiti Krste Velkoski. Dobro je Makedonac šutirao, ali golman Čelika Marković fantastično brani.

Potom se domaći oslobađaju pritiska. Bili su potpuno ravnopravni na teren, a u 34. minuti su umalo stigli do vodstva. Nakon kornera Duraković dobro šutira, Pavlović odlično brani, zatim Kadušić s gol-linije uz pomoć prečke spašava svoj gol.

Do kraja prvog dijela vrijedi izdvojiti još šut Rahmanovića, koji je otišao pored gola, pa se na odmor otišlo bez golova.

Nastavak donosi golove. Sarajevo je ponovo bolje ušlo u nastavak, a u 54. minuti Bordo tim je poveo. Rahmanović prvo glavom na ubačaj Bekića promašuje iz dobre pozicije. Marković mu je sjajno odbranio, ali golman Čelika nije imao šanse u nastavku akcije. Hebibović je ubacio, a Rahmanović pogađa za 0:1.

U 71. minuti Nedim Hadžić ima veliku šansu da poveća prednost gostiju iz Sarajeva. Velkoski ga je odlično uposlio, ali udarac mladog napadača sjajno brani Marković.

Tri minute kasnije Hadžić je pogodio. Hasanhodžić je poklonio loptu mladom napadaču Sarajeva, koji ovog puta pogađa za ovjeru pobjede svog tima i vodstvo od 0:2. Ovo je Hadžiću prvijenac za seniorski tim Sarajeva.

Do kraja meča Sarajevo je bez problema zadržalo stečeni rezultat, te su došli do prve pobjede na Bilinom polju nakon 16 godina.