Ostali sportoviSport

Džumhur bolji od Berdycha

Masters Monte Carlo, 2. kolo:

Džumhur – Bardych 2:1 (6:4, 6:7, 6:3)

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur priredio je veliko iznenađenje u meču drugog kola Mastersa u Monte Carlu jer je sa 2:1 u setovima savladao Tomaša Berdycha.

Protivnik našem teniseru bio je Tomaš Berdych. Čeh je dva puta igrao protiv Džumhura i oba puta je bio siguran. Ipak, današnji meč bila je šansa za bh. tenisera i njegova treća sreća. Pobjeda protiv Berdycha je novi Džumhurov uspjeh nakon što je nedavno slavio protiv Rafaela Nadala.

Berdych je servirao prvi na otvaranju seta i stigao do vodstva od 1:0. Ipak, i Damir je bio siguran na svom servisu pa je izjednačio na 1:1. Uz dosta problema Berdych je poveo sa 2:1, a na servis Damira imao je nekoliko šansi za break, no naš teniser je uspio da izjednači na 2:2.

Nakon što su oba tenisera ponovo bili sigurno na svojim servisima (3:3) u sedmom gemu Džumhur je imao nekoliko sjajnih poteza što mu je donijelo break i prednost od 4:3.

Bh. teniser je nakon toga svojim servisom potvrdio break i poveo sa 5:3. Na Berdychov servis Damir je ponovo igrao odlično, te pokazao da se nalazi u sjajnoj formi. Ipak, češki teniser je uspio nekako da smanji na 5:4. No, to je bilo sve od Berycha u prvom setu jer je Džumhur nakon 47 minuta igre poveo sa 1:0 u setovima (6:4).

U drugom setu češki teniser je htio brzo da se vrati u meč, vodio je sa 4:1, ali se Džumhur nije tako lako dao. Bh. teniser je izjednačio na 4:4 i nastavio borbu. Oba tenisera su bila sigurna na svojim servisima, a Berdych je poveo sa 6:5. Ipak, naš teniser je dosta lako izjednačio na 6:6, pa se igrao tie-break. Češki teniser je bio dosta odlučniji pa je u tie-breaku slavio sa 7:1 i izjednačio na 1:1 u setovima.

Treći set odličnim servisom otvorio je Džumhur koji je poveo sa 1:0, ali je Berdych brzo izjednačio. Set se nastavio odličnim servisima oba igrača, a kod rezultata 3:2 sjajni Džumhur je stigao do breaka i poveo sa 4:2. Nakon toga potvrdio je break svojim servisom za velikih 5:2, te je bio na korak do velikog iznenađenja. Iako je Berdych smanjio na 5:3, Džumhur je imao sve u svojim rukama. Bh. teniser je bio siguran na svoj servis, te je slavio sa 6:3 i ostvario veliko iznenađenje ovogodišnjeg Mastersa u Monacu.