-TopSLIDERukometSport

Srbija je tri sekunde do kraja primila gol i prokockala pobjedu!

Srbija je na bolan način otvorila Evropsko prvenstvo u rukometu. Naše istočne komšije remizirale su protiv Islanda u nevjerovatno tijesnoj utakmici.

U 1. kolu Evropskog rukometnog prvenstva u Njemačkoj u grupi C su se sastali Island i Srbija, a Srbija je slavila rezultatom završeno je rezultatom 27:27.

Utakmica je otvorena pogotkom Srbije i to nakon više od četiri minute igre, mijenjali su se u vodstvu Island i Srbija nekoliko puta da bi Island otišao na 7:4. Tri razlike je, zanimljivo, bila i najveća razlika kojom je na ovoj utakmici vodio neki tim.

Srbija tada pravi seriju 3:0 i vraća se na 7:7, no Islanđani idu na 10:7 i nakon prvog poluvremena su vodili sa 11:10.

Na samom startu drugog dijela Srbija je izjednačila, a Island je imao vodstvo još samo od 14:13.

Međutim, daleko od toga da je Srbija upisala laku pobjedu. U nekoliko navrata je vodila tri razlike, a Island je najbliži preokretu bio kod rezultata 23:23.

Tada Srbija pravi mini seriju od 2:0, ali Island se nekako uspio spasiti i tri sekunde do kraja vratiti na 27:27.

Kod Srbije je najbolji bio Pechmalbec s pet golova. Pratio ga je Đorđić s jednim manje. Elisson je kod Islanđana zabio šest, koliko i Gudjonsson koji je na kraju i pogodio za remi.

Od 20:30 se u istoj grupi sastaju Mađarska i Crna Gora. Za dva dana će Srbija u drugom kolu igrati protiv Mađarske, a Island protiv Crne Gore.

Ovome dodajmo da su se u grupi B u istom terminu sastali Austrija i Rumunija, a prilično uvjerljivu pobjedu slavila je selekcija Austrije, 31:24.. Od 20:30 se u ovoj grupi sastaju Španija i Hrvatska.

Zanimljivo, utakmice grupe B igraju se u Mannheimu gdje je i naša reprezetnacija. Stoga ćemo večeras pratiti utakmicu Hrvatske na licu mjesta.