Mladi bh. košarkaši savladali Čile, bore se za 11. mjesto

Naša juniorska reprezentacija je jučer odigrala meč na nezvaničnom prvenstvu svijeta “Albert Schweiter” u njemačkom Manheimu i došla do nove pobjede. Ovaj put su naši mladi igrači porazili Čile rezultatom 81:68 (24:14, 16:12, 11:16, 17:10). Već nakon prve četvrtine igre se vidjelo da je naša reprezentacija bolji tim i dobili smo prvu četvrtinu igre rezultatom 24:14.

U drugoj smo bili bolji rezultatom 16:12 i na odmor odnijeli četrnaest poena prednosti. Vodili smo sa 40:26. Ipak Čile je dobio treću četvrtinu igre rezultatom 16:11 i na ulasku u posljednjih deset minuta su imali devet poena zaostatka.

Naši mladi momci predvođeni selektorom Draganom Bajićem su na kraju ipak lagano izašli na kraj sa Čileancima. Najefikasniji igrač u našoj reprezentaciji je bio Edin Atić sa 18 poena i 8 skokova, dok je Đorđe Beronja ubacio 13 poena i dodao 14 skokova.

Mirsad Pilavdžić je imao 12 poena, a Nedim Đedović dodao 10. Herrera je na drugoj strani bio najbolji sa 18 poena i 8 skokova, dok je Aguirre ubacio 13 poena.

Ovo je druga pobjeda mladih bh. košarkaša, nakon trijumfa nad Kinom u grupnoj fazi takmičenja.