-TopSLIDEFutsalNogometSport

Bh. futsaleri postigli prvi gol na Evropskom prvenstvu, ali doživjeli uvjerljiv poraz

Španija opravdala ulogu favorita

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je svoj prvi meč na Evropskom prvenstvu, ali nije uspjela da parira moćnoj reprezentaciji Španije koja je slavila s 5:1.

Bh. futsaleri nisu razočarali iako su bili olsabljeni protiv velikog favorita, ali nisu mogli do senzacije na startu Evropskog prvenstva u Nizozemskoj.

Prvu šansu na meču imala je naša selekcija preko Arnautovića, ali već u trećoj minuti nakon lijepe akcije Gomez donosi Špancima vodstvo.

Uslijedilo je nekoliko izglednih prilika za Špance, mada smo i mi preko Aladžića imali zicer u osmoj minuti, kada jedan španski igrač sa gol-linije izbacuje loptu.

U devetoj minuti Campos je iskoristio veliku grešku naše odbrane za 2:0, a ubrzo nakon toga Lozano pogađa stativu.

U 13. minuti historijski gol za BiH na Euru, a postigao ga je Josip Bošković. Redale su se šanse pred našim golom do odlaska na odmor, da bi Lozano u 18. minuti povisio na 3:1.

U nastravku meča ritam je malo opao, a Španci preko veterana Ortiza u 22. minuti dolaze do 4:1. U završnici Ortiz drugim golom ovjerava uvjerljiv trijumf Španije.

Sedmorustrki prvak Evrope bio je krupan zalogaj za izabranika Ive Kreze. Nema dileme da će Španci biti među glavnim favoritima za trofej na Euru.

Drugu utakmicu u grupi odigrali su Gruzija i Azerbejdžan, a tamo je Gruzija bila bolja s 3:2. Ostaje nam nada da ćemo u duelima s Gruzijom i Azerbejdžanom uspjeti da se domognemo drugog mjesta i da izborimo prolaz dalje.