Lana Pudar lagano do novog finala, Jovan Lekić također u borbi za novu medalju

Odlični rezultati bh. plivača

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar plasirala se u finale Evropskog juniorskog prvenstva u kategoriji 50 metara delfin.

Lana je u današnjem polufinalu osvojila prvo mjesto u svojoj grupi sa vremenom 26.46 i lagano je osigurala nastup u finalu.

Iza sebe je Pudar ostavila Ruskinju Dariju Tatarovu (26.58) i Portugalku Marianu Cunhu (27.10).

Finale utrke 50 metara delfin zakazano je za sutra od 18 sati i Bosna i Hercegovina bi zahvaljujući Lani mogla dobiti još jednu medalju.

Plasman u finale na 200 metara slobodnim stilom ostvario je i 17-godišnji Jovan Lekić.

Bh. plivač je pobijedio u prvoj polufinalnoj utrci sa vremenom 1:49.40 i imat će priliku da se bori za medalju.

Finale trke na 200 metara slobodnim stilom na rasporedu je sutra u 19:19 sati.

Napomenimo da je Lana jučer osvojila serbro u trci na 200 metara delfin, a Lekić je uzeo medalju na 400 metara slobodno.

Ona je završila druga sa vremenom 2:09.59, a ispred nje bila je Anastasija Markova koja je bila prvi favorit za osvajanje zlata.

Lekić je do titule viceprvaka Evrope došao isplivavši dionicu od 400 metara slobodno u vremenu 3:50.79, što je novi bh. juniorski i seniorski rekord.

Sedamnaestogodišnji Banjalučanin je izborio plasman i u finale 1500 metara slobodno gdje je zauzeo šesto mjesto.