Ostali sportoviSport

Preminula atletičarka Tori Bowie (32), svjetska prvakinja na 100 metara

Bivša svjetska prvakinja na 100 metara Tori Bowie preminuo je u 33. godini, objavili su danas njeni menadžeri i vijest je ubrzo i zvanično potvrđena.

Ova atletičarka je osvojila tri medalje na Svjetskom prvenstvu u atletici 2017. godine u Londonu. Osvojila je zlato u utrci na 100 metara, srebro u trci na 200 metara i zlato u štafeti 4×100 metara.

Prije toga Bowie je učestvovala na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru 2016. godine gdje je osvojila srebrnu medalju u trci na 100 metara, kao i zlatnu medalju u štafeti 4×100 metara.

“Shrvani smo što moramo podijeliti vrlo tužnu vijest da je Tori Bowie preminula”, objavio je Icon Management na Twitteru.

“Njen utjecaj na sport je nemjerljiv i jako će nam nedostajati”, napisali su iz Atletskog saveza Sjedinjenih Američkih Država.

Rođena je 27. augusta 1990. godine u Sandhillu, Mississippi, SAD. Što se tiče njenog života prije atletike, Bowie se bavila košarkom i kratkotrajno se profesionalno bavila manekenstvom. Njen lični rekord u utrci na 100 metara iznosi 10,78 sekundi, dok je lični rekord u utrci na 200 metara 21,77 sekundi.

Također se bavila humanitarnim radom i podržavala je nekoliko organizacija koje se bore protiv siromaštva i diskriminacije.

Tori Bowie (Foto: EPA-EFE)