Premijer liga BiH: Željezničar u nadoknadi do jesenje titule

Fudbalski klub Željezničar savladao je Široki Brijeg s 2:1 u posljednjem susretu jesenjeg dijela nogometne BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Aktuelni prvak i osvajač nogometnog Kupa BiH ovom pobjedom prestigao je FK Sarajevo na tabeli Premijer lige i postao jesenji prvak u sezoni 2012/2013.
Prvo poluvrijeme susreta na ”Grbavici” proteklo je bez golova. Sarajevski ”plavi” poveli su početkom drugog poluvremena pogotkom Muamera Svrake. Gosti su izjednačili u 62. minutu preko Šilića i taj rezultat je ostao do kraja regularnog dijela utakmice. Napori Željezničara da osvoje sva tri boda urodili su plodom u sudijskoj nadoknadi kada je igrač Širokog Džidić igrao rukom u svom šesnaestercu. Dosuđen je jedanaesterac za Željezničar, a precizan s bijele tačke bio je Semir Bekrić.