Cyti savladao Crvenu zvezdu, Barcelona deklasirala Antwerp

Večerašnjim susretima završeno je prvo kolo grupne faze Lige prvaka u grupama E, F, G i H.

Aktuelni prvak Evrope Manchester City nakon preokreta je na Etihadu savladao Crvenu zvezdu sa 3:1. Gosti iz Beograda su na poluvremu imali prednost od 0:1 golom Bukarija iz 45. minute.

Građani su do izjednačenja došli u 47. minuti preko Alvareza. Preokret Cityju donosi u 60. minuti svojim drugim pogotkom Alvarez. Konačnih 3:1 postavio je Rodri u 73. minuti.

Barcelona je u duelu grupe H kao domaćin upisala ubjedljiv trijumf protiv belgijskog Antwerpa rezultatom 5:0.

Fudbaleri Porta u meču iste grupe nadigrali su u gostima Shakhtar sa 3:1.

Feyenoord je kod kuće upisao trijumf protiv Celtica (2:0) u susretu grupe E. Pravdu na ovom meču dijelio je najbolji bh. arbitar Irfan Peljto koji je večeras imao pune ruke posla. Peljto je pokazao dva crvena kartona igračima škotskog tima, svirao penal i poništio jedan gol Feyenoordu.

Peljti su na ovom meču asistirali Senad Ibrišimbegović i Davor Beljo, dok je četvrti sudija bio Miloš Gigović.

U drugom duelu ove grupe sastali su se Lazio i Atletico Madrid. Španski tim je vodio do 95. minute kada Italijani dolaze do boda.

Grupa F donijela nam je derbi prvog kola grupne faze PSG – Borussija Dortmund, a francuski velikan je slavio sa 2:0 golovima Mbappea (49. minut) i Hakimija (59. minut).