Poznati svi timovi za play-off Lige prvaka

kopengahen je opravdao ulogu velikog favorita protiv Astre, te nakon prve utakmice koja je završena 1:1, danski klub slavio je 3:0. Sva tri gola postignuta su u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Cornelius dva puta i Santander.
Steaua je izbacila češkog velikana, Spartu iz Praga. Prvi susret završen je 1:1, a večeras su Rumuni slavili sa 2:0. Oba gola postigao je Stanciu u 31. i 62. minuti.
U redovima Steaue od prve minute zaigrao je bosanskohercegovački napadač, Konjičanin Bojan Golubović, koji je igrao sve do 88. minute kada ga je zamijenio Tudorie. U revanš utakmici trećeg pretkola Lige prvaka, Ajax je na gostovanju u Grčkoj savladao PAOK (1:2) i tako se plasirao u play off najjačeg klupskog takmičenja na svijetu. U ovom susretu svih 90 minuta odigrao je Gojko Cimirot. PAOK je sjajno počeo i poveo je golom Athanasiadisa već u četvrtoj minuti. Holandski gigant došao je do izjednačenja u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena kada je pogodio Llaassen iz penala. U drugom poluvremenu nije bilo mnogo prilika, a Ajax je iz jedine šanse u drugom dijelu utakmice došao do pogotka. Svojim drugim golom u 88. minuti Klaassen je odveo Ajax u play off Lige prvaka. Salzburg je potvrdio pobjedu iz prve utakmic protiv Partizanija, a austrijski klub slavio je sa 2:0. Pogotke su postigli Soriano u 76. i Wanderson u 81. minuti.
Ranije je završena i utakmice u Izraelu gdje je pripređeno iznenađenje, a Hapoel Beer Sheva savladao je grčki Olypiacos sa 1:0, te tako prošao dalje. Prva utakmice završena je 0:0, a jedini pogodak večeras postigao je Tzedek u 79. minuti. Rostov iz Rusije, dok je Monaco eliminisao turskog giganta, Fenerbahce. Anderlecht je s Rostovom odigrao 2:2 u prvoj utakmici u Rusiji, a večeras je ruski tim slavio u Belgiji (0:2), te tako prošao u play off Lige prvaka. Noboa u 28. i Azmoun u 47. minuti bili su strijelci za Rostov. Monaco je nadoknadio zaostatak iz prve utakmice i eliminisao Fenerbahce. Germain je pogodio u trećoj minuti, da bi Falcao povosio na 2:0 iz penala u 18. minuti.
Stvari na početak vratio je Emenike u 54. minuti kada je pogodio za 2:1, međutim Kneževi su uspjeli doći do trećeg kola koji je bio vrijedan prolaska dalje, a postigao ga je Germain u 65. minuti.
Celtic je do prolaska dalje došao u sudijskoj nadoknadi. Griffiths je u trećoj minuti sudijske nadoknade pogodio iz penala za vodstvo škotskog kluba, a Ibraimi je izjednačio u 62. U 91. minuti Dembele je realizovao novi penal za 2:1 i prolazak dalje. U redovima Astane svih 90. minuta odigao je naš defanzivac Marin Aničić.
Legia je odigrala bez golova s Trenčinom i zahvaljujući pobjedi iz prvog susreta od 1:0 poljski tim je prošao dalje. Završena je i posljednja večerašnja utakmica trećeg pretkola Lige prvaka, a Young Boys napravio je senzaciju u Švicarskoj izbacivši ukrajinski Shakhtar nakon penala. Regularni dio završen je 2:0, kao i što je bilo u prvoj utakmici. Obzirom da je Shakhtar slavio u prvom susretu u Ukrajini sa 2:0 malo ko je očelivao da švicarski klub može doći do senzacije. Ipak, to se i desilo. Kubo je postigao dva gola, u 54. i 60. minuti za 2:0.
Nakon što nije bilo pobjednika ni nakon produžetaka uslijedili su penali. Shakhtar je promašio dva penala, a Young Boys jedan, te je tako švicarski klub prošao u play off.