Sloga u nadoknadi izbjegla poraz od Zrinjskog

Sloga i Zrinjski su remizirali u dramatičnom susretu 21. kola WWin lige BiH, odigranom danas u Modriči.

Meč bolje otvara domaćin, Vidić nije imao sreće u petoj minuti jer je pogodio stativu.

Zatim je Baršišić bio u izglednoj prilici u 38. minuti, ali nakon kornera je šutirao glavom pravo u dobro postavljenog Sloginog golmana Traku.
U drugom poluvremenu bilo je po nekoliko poluprilika na obje strane, da bi arbitar Antoni Bandić dosudio u 74. minuti penal za goste nakon što je Milanović napravio prekršaj nad Mulahusejnovićem.

Njegova odluka izazvala je burne reakcije, uslijedio je opšti metež na terenu i pored njega. Bandić je gužvu raščistio podijelivši veliki broj crvenih kartona. Klupu je tako bio primoran napustiti trener Zrinjskog Željko Petrović, dok je kod Plemića također ‘pocrvenio’ Ćuže, zatim Nikolić iz Sloge, kao i službeni predstavnik dobojskog kluba Zlatko Maksimović.

Nekoliko minuta kasnije Bilbija je izveo najstrožu kaznu i bio siguran – 0:1.

U dubokoj nadoknadi Sloga ipak dolazi do boda. Vidić pogađa stativu, ali na pravom mjestu je Grabež koji pogađa za konačnih 1:1.

Bandić je pred sami kraj meča još jednom pokazao crveni karton, ovog puta Bataru iz Sloge. Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao.

Sloga Meridian – Zrinjski 1:1 (Grabež 95’ – Bilbija 81’ penal)

Stadion Dr Milan Jelić u Modriči. Glavni sudija: Antoni Bandić (Grude). Crveni kartoni: Petrović, Ćuže (Zrinjski), Nikolić, Batar, Maksimović (Sloga).

SLOGA: Trako, Nikolić, Grabež, Varga, Redžić, Milanović, Kvesić (Batar), Karać, Popara (Božičković), Predragović, Vidić.

ZRINJSKI: Marić, Corda, Jakovljević, Barišić, Memija, Savić (Bradarić), Ramić, Tičinović, Malekinušić (Ćuže), Kiš (Mulahusejnović), Bilbija (Ćorluka).