Pogledajte čudesnu Modrićevu asistenciju koja je spasila Real i četvrti gol Francuza protiv Čelsija

Real je gubio 3-0 od Chelsea i bio na rubu ispadanja iz Lige prvaka, ali Modrićeva magija spasila je sve. Asistirao je Rodrygu za 3-1 i tim golom Madriđani su izborili produžetke. U nastavku je Benzema smanjio na 3-2 za plasman u polufinale

Pored svih zvijezda u kraljevskoj svlačionici jedna je najsjajnija. Njegovo ime je Luka Modrić, ima 36 godina i nosi desetku na leđima. Ta Realova zvijezda opet se ukazala kada je bilo najteže. I pokazao zašto je jedan od najboljih veznjaka u povijesti.

Real je izgubio od Chelseaja 3-2 u uzvratnom susretu četvrtfinala Lige prvaka, ali zahvaljujući pobjedi od 3-1 iz prve utakmice prošao u polufinale!

No, Madriđani su plesali na rubu litice. Bila je to drama nad dramama u Madridu. Chelsea je nakon 75 minuta imao 3-0 golovima Mounta, Rudigera i Wernera i polufinale u rukama. Real je bio totalno nemoćan i potučen do nogu, na korak od ispadanja iz Lige prvaka. Maestro s brojem deset shvatio je da mora preuzeti stvari u svoje ruke. I bilo je vrijeme za njegovu specijalku.

ČUDESNA MODRIĆEVA ASISTENCIJA

Luka Modrić vidi ono što većina ne vidi. I zato je rijedak dijamant. A njegova specijalka znala je kada se treba upaliti. Luka je u 80. minuti fantastično ubacio vanjskom i pronašao u petercu Rodryga koji je zabio za 3-1! Bila je to čudesna asistencija nakon koje se Real podignuo iz pepela. Profinjeno, elegantno, graciozno. I to u trenucima kada gori tlo pod nogama. Bolje od ovoga ne može.

Domaćin je tim golom izborio produžetke i u potpunosti se vratio u igru. Uspostavio je kontrolu, došao k sebi pa onda u produžetku golom Benzeme u 96. minuti smanjio na 3-2 i prošao u polufinale Lige prvaka!

Bio je to Benzemin 38. gol ukupno i 12. u Ligi prvaka ove sezone, zabio je čak sedam u posljednje četiri utakmice i sa svojim golovima vuče Real, ali Luka je kotačić bez kojeg to ništa ne bi funkcioniralo.

Za 120 minuta igre imao je 65 dodavanja, što daje točnost od 89 posto! Jedno ključno dodavanje, čak pet preciznih dugih lopti. Osvojio je šest duela i četiri puta sjajno oduzeo loptu.

Luka Modrić opet je plesao s loptom onako kako samo on zna, diktirao tempo, razigravao suigrače, znao stati kada treba, razbijao suparničke napade. Odiše nevjerojatnom mirnoćom, klasom i iskustvom, a ono što je još impozantnije je to što se dizao kako je utakmica odmicala. I još onako asistirati u trenucima kada gubiš 3-0 i visi ti ispadanje, to mogu samo najveći. A on to i je.