Spektakl u Madridu: Real nakon produžetaka izbacio Chelsea iz Lige prvaka

Nogometaši Reala plasirali su se u polufinale Lige prvaka nakon što su u dvije utakmice bili bolji od Chelseaja. U prvom duelu odigranom u Engleskoj bilo je 3:1 za Real, dok je večeras u Madridu nakon produžetaka bilo 3:2 za Chelsea pa su Kraljevi otišli dalje ukupnim rezultatom 5:4.

Chelsea je u vodstvo došao u 15. minuti utakmice nakon dobre akcije cijelog tima. Na kraju je Werner asistirao Mountu koji je plasirao loptu u desnu stranu gola za muk na stadionu. I u nastavku prvog poluvremena Chelsea je bio daleko bolja ekipa, ali su izostale velike prilike.

Ipak, samo šest minuta igre u nastavku meča bilo je dovoljno da Chelsea udvostruči vodstvo. Mount je ovaj put poslao fantastičnu loptu iz kornera, a Rudiger najviše skočio i glavom pospremio loptu u mrežu za 0:2.

Real se tek tada probudio i prvu priliku imao u 56. minuti kada je Mendy odlično odbranio udarac Kroosa iz slobodnog udarca. Šest minuta kasnije Alonso je postigao treći gol za Chelsea, ali je on bio poništen jer je bek Plavaca prije pogotka igrao rukom. Ova situacija se gledala preko VAR-a.

Ubrzo je Benzema glavom pogodio prečku, a 15 minuta prije kraja meča londonska ekipa dolazi do trećeg gola. Werner je napravio sjajan solo prodor, predriblao nekoliko igrača Reala i uz malo sreće donio Chelseaju veliku prednost.

Ipak, slavlje gostiju trajalo je svega pet minuta nakon što je Rodrygo smanjio na 1:3 i to nakon nevjerovatne asistencije Modrića koji ga je pronašao sjajnim pasom vanjskim dijelom kopačke. Hrvatski veznjak je mogao dvije minute kasnije nokautirati Engleze, ali je Mendy odgovorio odličnom odbranom.

Prije završetak regularnog dijela meča mogao je i Pulišić odvesti Chelsea dalje, ali je pucao loše pa su se igrali produžeci.

Već u prvom dijelu produžetka Real je stigao do zlata vrijednog gola kojeg je postigao najbolji igrač Kraljeva Benzema u svom stilu glavom. Nije se Chelsea uspio nametnuti do kraja meča pa je Real mogao proslaviti prolazak u naredni krgu takmičenja.

Real će u polufinalu Lige prvaka igrati protiv boljeg iz dvomeča između Atletca i Manchester Cityja. Engleski tim ima jedan gol prednosti nakon prvog susreta. Prve utakmice polufinala na rasporedu su 26. i 27. aprila, a revanši se igraju 3. i 4. maja.

Rezultat i strijelci:

Real – Chelsea 2:3 (Rodrygo 80’, Benzema 96’ – Mount 15’, Rudiger 51’, Werner 75’)