KošarkaSport

Počela nova sezona ABA lige: Kamenjaš i društvo slavili na Gripama

Zanimljiva utakmica u Splitu

Počela je nova sezona košarkaške regionalne ABA lige, a na startu vidjeli mso zanimljivu košarku. Uvodna utakmica sezone odigrana je u Splitu.

Na Gripama je KK Split dočekao osvajače ABA Super Kupa ekipu Studentskog Centra.

Gosti iz Podgorice slavili su rezultatom 76:72.

Gledali smo egal utakmicu, ekipe su se smjenjivale u vodstvu, pravile serije, a presudila je posljednja četvrtina.

Studentski Centar je posljednji period dobio rezultatom 25:22, a pred kraj su imali i sedam poena razlike.

Goste iz Podgorice do trijumfa je predvodio Drobnjak sa 15 poena i četiri skoka.

Dobru partiju kod gostiju odigrao je naš Kenan Kamenjaš koji je ubacio šest poena i skupio devet skokova za 23 minute provedene na parketu.

U redovima Splita izdvojio se Stevenson sa 18 poena, Vuko je dodao 16, ali ostali igrači nisu pratili taj ritam.

Ove sezone nas sigurno očekuje uzbudljiva ABA liga.

Partizan i Crvena zvezda su prvi favoriti za naslov, ali Studentski Centar je u Super Kupu odmah pokazao da će sigurno biti opasnih ekipa iz sjene.