Borac pobijedio Posušje na teškom terenu i otišao na pauzu u dobrom raspoloženju

Fudbaleri Borca jesenji dio sezone u Premijer ligi BiH završili su pobjedom na gostovanju kod Posušja rezultatom 2:0.

Banjalučani su brzo poveli u duelu 18. kola. Već u 5. minuti Alen Jurilj zatresao je mrežu domaćih nakon asistencije Jakova Blagaića.

Kontrolisao je Borac utakmicu, a pobjedu je ovjerio u 74. minuti nakon lijepog pogotka Zorana Kvržića sa nekih 16 metara. Vrijedi istaći da je susret odigran na teškom terenu.

Posušje će na startu drugog dijela sezone dočekati Zvijezdu 09, dok je Borac domaćin Tuzla Cityju.

Borac je jesenji dio polusezone završio furiozno. Ostvarili su 14 pobjeda, tri remija i samo jedan poraz, onaj od Željezničara na Grbavici (2:0).

Banjalučani će sada na odmor, a na početku proljetnog dijela dočekat će Tuzla City, dok će Posušje ugostiti ekipu Zvijezde 09.