Pobjeda Veleža u Bijeljini

U 18. kolu Premijer lige BiH, Velež je kao gost u Bijeljini pobijedio Radnik rezultatom 0:1.

U uvodnim minutama Radnik je imao nešto više od igre, ali kako je vrijeme odmicalo i gosti su upsostavili ravnotežu. Ipak, prvu šansu vidjeli smo u 24. minuti pred golom Rođenih kada je Radović visoko skočio i nakon udarca glavom pogodio je prečku.

Igralo se uglavnom tvrdo, na sredini terena i kada se činilo da će mreže mirovati u prvom dijelu Velež je poveo.

Veznjak Veleža Edo Vehabović je primio loptu na vrhu kaznenog prostora i odmjerenim udarcem matirao je Luku Bilobrka za 0:1 i slavlje gostiju.

U nastavku je Radnik pokušavao doći do poravnanja, ali teško su stvarali šanse. Najbolju su propustili u 78. minuti kada je Vladmir Bradonjić nakon kornera sa pet metara šutirao glavom, ali preko prečke.

U 82. minuti Velež je ostao sa deset igrača. Melvin Osmić je zaradio drugi žuti karton i morao je van terena, ali domaći ipak nisu imali igrača više do kraja. Naime, Nikola Popara se povrijedio samo nekoliko sekundi prije isključenja Osmića i nije mogao nastaviti meč, a s obzirom da je Slobodan Starčević prethodno izvršio sve tri izmjene, snage su do kraja bile izjednačene.

Posljednju šansu za izjednačenje propustio je Velibor Đurić u 84. minuti kada je njegov sjajan šut prohujao pored gola i do kraja je ostalo 0:1.

Velež je nakon tri meča bez pobjede konačno stigao do važnih bodova, a Radnik je propustio priliku da se dodatno približi vodećim ekipama.

RADNIK – VELEŽ 0:1 (Vehabović 40’)