Mlade nogometašice BiH poražene od Engleske

Ženska kadetska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine (U17) poražena je danas u 2. kolu kvalifikacijskog turnira grupe 1 za Evropsko prvenstvo 2020. godine od selekcije Engleske rezultatom 0:4 (0:2).

Engleskinje, koje su ovom pobjedom osigurale najmanje drugo mjesto u grupi i kolo prije kraja izborile plasman u Elitni krug kvalifikacija, danas su u Trening centru Nogometnog saveza BiH u Zenici već nakon prvog poluvremena imale prednost od dva gola.

Golove su postigle Anges Beever-Jones u 14. te Maria Edwards u 38. minuti, a u drugom poluvremenu na 3:0 povisila je Lucy Watson u 54. minuti. Konačnih 4:0 postavila je u 76. minuti Maisie Symonds.

Danas prije podne Belgija je s 1:0 porazila Hrvatsku pa, s obzirom na današnji visok poraz BiH od Engleske, Belgijanke bi i u slučaju poraza u zadnjem kolu od Engleske mogle zadržati drugu poziciju te osigurati direktan prolaz.

Hrvatska će u nedjelju, 27. oktobra, biti rival nogometašicama BiH, kojima bi i neriješen ishod bio dovoljan za treće mjesto. Uz visok trijumf nad Hrvatskom te poraz Belgije od Engleske, bh. nogometašice mogle i stići i do druge pozicije i izboriti direktan plasman.

Treće mjesto također može voditi u Elitni krug kvalifikacija, koji se igra u martu iduće godine. Osim dvije prvoplasirane selekcije, još četiri najbolje trećeplasirane selekcije, od ukupno 11 kvalifikacijskih grupa, također će igrati u narednom krugu kvalifikacija.

Zadnje utakmice, s početkom u 13.30 sati, BiH i Hrvatska igraju u TC NSBiH igra u Zenici, a u istom terminu na stadionu premijerligaša Mladosti iz Doboja kod Kaknja igrat će Belgija i Engleska.

Tabela grupe 1: Engleska 6 (gol-razlika 6:0), Belgija 4 (3:2), BiH 1 (2:6) i Hrvatska 0 (0:3).