Bh. košarkaši upisali četvrti poraz

U svom posljednjem meču na ovogodišnjem Eurobasketu košarkaši Bosne i Hercegovine su poraženi od Rusije rezultatom 61:81.Naši košarkaši su odlično otvorili utakmicu, nakon uvodnih 0:5 za Ruse uslijedila je serija od 21:2 za naš tim, za 21:7 i maksimalnih +14 pogodio je Kikanović na 1:46 prije kraja prvog perioda.

Rusi su uzvatili u drugom peridu, a naši košarkaši su za pet minuta druge četvrtine postigli svega da poena kada je rezultat glasio 24:24. Do kraja te dionice se igralo uglavnom koš za koš pa se na odmor otišlo pri rezultatu 31:31.

Treću četvrtinu Rusija otvara trojkama Fridzona i Vorontsevicha i odlazi na šest poena razlike(31:37). Rusi su tu prednost održavali do kraja trećeg perioda, poenima Stipanovića na 2:20 do kraja prišli smo na 50:51, ali snage za preokret nismo imali.

Na početku posljednjeg perioda prednost Rusije je samo rasla. Iskorištenim slobodnim bacanjem Fridzona prvi put su otišli na dvocifrenu prednost, na 6:47 prije kraja bilo je 53:63, u narednim minutama prednost je narasla na maksimalnih +22 kada je na 1:45 Frizdon pogodio trojku za 57:79.

Najefikasniji u našem timu bio je Stipanović sa 22 poena, a kapiten Kikanović je dodao 14. U pobjedničkom timu Vorontsevich je meč završio sa 15 poena te Zubkov sa 17 poena. Fridzon je dodao 16 poena.

Bosna i Hercegovina – Rusija 61:81 (22:12; 9:19; 19:24; 11:26)