Šesta vezana pobjeda Zrinjskog, Sloboda bolja od Leotara

Premijer liga BiH

Fudbaleri Zrinjskog slavili su ubjedljivu pobjedu protiv Igmana u Konjicu sa 3:0, a Sloboda se vratila na stadion Tušanj i upisala vrijednu pobjedu u borbi za opastanak sa 2:1 protiv Leotara.

Aktuelni prvaci Bosne i Hercegovine dominirali su u prvih dvadesetak minuta protiv Igmana u Konjicu. Prijetili su Ivančić i Bilbija na početku. Ponovo se u prilici našao Ivančić, ali je šutirao u dobro postavljenog Ćemana.

Ipak, Zrinjski dolazi do vodstva u 26. minuti. Dobra akcija Mostaraca, centaršut Ćorluke, a Oremuš u želji da interveniše pogađa vlastitu mrežu za 0:1.

Dva puta su do kraja prvog dijela Plemići prijetili preko Ilinkovića, a prvi šut u okvir gola Konjičani su imali preko Bodula, ali je to bio lagan plijen za Marića.

Mnogo bolje je zaigrao sastav Husrefa Musemića u nastavku. Akcija Durakovića za Hrelju, koji šutira glavom, a odbrana Zrinjskog otklanja opasnost i igrači Zrinjskog izbacuju loptu sa gol linije.

Bilbija u nastavku prijeti nakon dodavanja Ćužea, ali sa nekoliko metara nije uspio postići gol.

Najbolji strijelac PL BiH i reprezentativac Bosne i Hercegovine uspijeva postići gol u 73. minuti. Slobodan udarac izveo je Ilinković i pronašao Bilbiju, koji glavom postiže 15. ovosezonski gol u dresu Zrinjskog.

Konačnih 0:3 u finišu susreta postavio ja odlični Tomislav Kiš, koje je ušao u igru i ovjerio šestu vezanu pobjedu Zrinjskog u šampionatu BiH.

Zrinjski sada ima 51 bod, 15 više od prvog pratioca Širokog Brijega. Igman je pao na posljednje mjesto sa svega 21 bodom.

Nakon skoro osam mjeseci od starta radova na hibridnom terenu, Sloboda se vratila na stadion Tušanj.

Igrala se peta minuta kada je Stojan Vranješ izborio penal za Tuzlake, a onda preuzeo odgovornost i pogodio sa bijele tačke za 1:0.

Imala je ekipa Adnana Jahića više od igre, ali bez prevelikih prilika. Do kraja prvih 45 minuta prijetili su opet Vranješ i Pervan, ali promjene nije bilo.

Samo devet minuta u drugom dijelu bilo je potrebno Vranješu da postigne i drugi gol, ukupno četvrti u sezoni za Slobodu. Said Husejinović sjajno je prošao po strani, odlično centrirao i proonašao Vranješa koji glavom matira Puletića.

Tuzlanska ekipa je dominirala i drugom dijelu, ali si primili gol pet minuta prije kraja, kada je Miloš Aćimović prevario Filipa Erića za 2:1.

Ofanziva Leotara se nastavila i do kraja, tražili su pogodak za poravnanje, međutim nisu uspjeli da dođu do bodova.

Sloboda ovom pobjedom je skočila sa posljednje na osmu poziciju i ima 23 boda, a Leotar je deseti sa isto toliko bodova.