Tuzla City – Radnik 0:3

Fantastična utakmica tima iz Bijeljine

Tuzla City je u 13. kolu Premijer lige BiH ugostila Radnik, a na kraju su gosti iz Bijeljine slavili pobjedu rezultatom 0:3.

Jako dobro prvo poluvrijeme u Tuzli donijelo je nekoliko šansi sa obje strane, a prvi su prijetili gosti iz Bijeljine.

U 12. minuti Hasanović i Bradonjić se ne snalaze dobro pred golom Tuzle, da bi dvije minute kasnije Hasanović savladao Muminovića, ali Kojić sa gol-linije izbacuje loptu.

Tek u 18. minuti Tuzla City se budi. Šansu za domaće je stvorio igrač Radnika Šubert nespretnom reakcijom, ali Bilobrk je oprezan na golu.

Šubert je u 26. minuti opasan i po gol Tuzle. Šutirao je glavom nakon kornera, Muminović sigurno brani.

Domaći sastav je u finišu prvog dijela uspio da stvori dvije dobre šanse. Pokušali su Nukić i Ubiparip, Bilobrk je ponovo sjajan na golu.

Prvo poluvrijeme završeno je pokušajem loba Demira Pece nakon nesporazuma Muminovića i Zlatkovića, ali lopta je otišla iznad gola i na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

I u nastavku dosta zanimljiva utakmica. Ubiparip je prvi prijetio u nastavku, ali njegov udarac iz slobodnjaka je pogodio vanjski dio mreže.

Uzvratio je za Radnik preko Đurića koji nakond dobrog prodora šutira u vanjski dio mreže, a zatim domaći preko Burića imaju veliku šansu, no u posljednji čas Radović spašava.

Demir Peco je danas pravio ogromne probleme odbrani Tuzle. U 73. minuti ga je Muminović uspio zaustaviti, ali već u narednom napadu sjajni ofanzivac Radnika bježi odbrani i pogađa za 0:1.

Ubiparip je potom prijetio golu gostiju Bilobrk sjajno brani, a zatim u narednom napadu Radnik dolazi do trijumfa. Dosuđen je penal, a Karić pogađa za 0:2. Konačnih 0:3 postavio je Posinković golom u nadoknadi meča.

Premijer liga BiH, 13. kolo:

Tuzla City: Muminović, Efendić, Crnkić, Husejinović, Kojić, Terzić, Hasanović, Nukić, Ubiparip, Sesar, Zlatković.

Radnik: Bilobrk, Radović, Simonović, Vasić, Bradonjić, Peco, Karić, Plavšić, Đurić, Šubert, Hasanović.