-TopSLIDERukometSport

Odluka o prvaku BiH u posljednjem kolu

Borac i Izviđač slavili

Osvajač Premijer lige BiH u rukometu za sezonu 2020/21 bit će poznat tek u posljednjem kolu poslije pobjeda Izviđača i Borca.

Izviđač se bez većih problema obračunao sa Slobodom. Ekipa iz Ljubuškog je slavila rezultatom 30:23 te će im u posljednjem kolu biti dovoljan bod u gostima kod Krivaje za šampionski pehar.

Domaći su poslije prvog poluvremena imali 16:11 te su u nastavku dodatno povećali svoju prednost za na kraju konačnih +7 i korak bliže krajnjem cilju.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Milan Vukšić sa sedam golova, dok je Luka Bubalo dodao šest golova. Kod Slobode sa po 7, odnosno 6 pogodaka su se istakli Alen Ovčina i Edin Klis.

Borac je u Boriku bio siguran protiv Konjuha. Nakon +5 u prvom poluvremenu (18:13), Banjalučani su utakmicu završili pobjedom 33:26.

U posljednjem kolu Borac gostuje Slogi u Doboju. Za titulu će im biti potrebna pobjeda i poraz Izviđača od Krivaje jer su popularni Skauti bolji u međusobnom duelu.

Savo Slavuljica je sa pet golova bio bolji od ostalih u Borcu dok su, po pogodak manje zabilježili su Luka Knežević, Miloš Nježić i Luka Perić.

Na drugoj strani istakao se Nikola Grujića koji je utakmicu završio sa 11 golova i bio je najbolji pojedinac susreta.