Odigrani revanš-mečevi drugog pretkola Lige prvaka: Ubjedljiva pobjeda Ludogoretsa

Četiri revanš-utakmice drugog pretkola Lige prvaka, koje su odigrane večeras, donijele su tri pobjede domaćina i jedan remi, a plasman u naredni krug takmičenja izborili su ekipe Maribora, Ludogoretsa, Legie i Partizana.

Fudbaleri Maribora nadigrali su maltešku Birkirkaru sa 2:0 na svom terenu. Šampionu  Slovenije, kojem je igrala samo pobjeda za prolaz u naredni krug (prvi susret završen bez golova) ispunio je očekivanja svojih navijača ovim trijumfom. Cvijanović je pogotkom u 28. minuti doveo u vodstvo šampiona Slovenije, a u 47. minuti prednost Maribora duplirao je Viler, koji je pogodio u 47. minuti.

Bugarski Ludogorets uspio je u Razgradu eliminisati Slovan iz Bratislave (prvi meč 1:2) i ostvariti plasman dalje ubjedljivom pobjedom od 3:0. Ludogorets je pogocima Stoyanova u 5. minuti i Abaloa u 12. minuti ostvario veliku prednost na otvaranju meča. U nastavku mreže su mirovale sve do 78. minute, kada se Abalo ponovo upisao u listu strijelaca za konačnih 3:0.

Poljska Legia ovjerila je plasman u treće pretkolo trijumfom na svom terenu od 1:0 nad velškim New Saintsom golom Dwaliszwilija u 53. minuti.

Fudbaleri Partizana remizirali su protiv armenskog Shiraka rezultatom 0:0 u revanšu drugog pretkola Lige prvaka i plasirao se u treće pretkolo. Šampion Srbije je od 55. minute igrao je sa igračem manje kada je Vladimir Volkov pokazan crveni karton i put u svlačionicu. Partizan je zahvaljujući golu, koji je postigao na gostovanju u prvom meču (1:1), ostvario plasman u narednu fazu takmičenja.

Rezultati revanša: Ludogorets – Slovan Bratislava 3:0 (prvi meč 1:2), Maribor – Birkirkara 2:0 (0:0), Legia – The New Saints (3:1), Partizan – Shirak (1:1).