Odigrani prvi mečevi play-offa Lige prvaka

Ajax “zapeo” na Kipru, Slavia i Club Brugge na korak od grupne faze Lige prvaka
Odigrani prvi mečevi play-offa

U utorak navečer odigrani su prvi susreti play-offa Lige prvaka, a na tri meča viđena su svega dva gola uz jedan neiskorišten i jedan iskorišten penal.

Ajax, polufinalist Lige prvaka iz prošle sezone, u kvalifikacijama ima dosta problema. Mulio se u trećem pretkolu, sada i u play-offu.

Holandski prvak je gostovao u Nikoziji ekipi APOEL-a, ali nije ostvario ono što je želio. Meč je završen bez pogodaka, što APOEL-u daje nadu pred revanš u Amsterdamu.

Gosti su večeras morali da igraju s desetoricom od 80. minute, pošto je Mazraoui dobio drugi žuti karton. Ukupno je sudija podijelio čak devet žutih kartona i to dovoljno govori kakva se borba vodila na GSP stadionu.

Puno bolje su večeras prošli Slavia Prag i Club Brugge, koji su slavili na gostovanjima sa po 1:0.

Češki tim je golom Masopusta iz 28. minute trijumfovao u Cluju, koji je u 79. minuti imao zlatnu šansu da dođe do 1:1, ali je Omranijev udarac zaustavio golman gostiju iz Praga.

Što se tiče meča u Linzu, LASK je bio sjajan, ali nije uspio da zabije barem pogodak. Club Brugge je slavio golom Vanakena u 10. minuti iz penala.

Ajax mora slaviti u revanšu i neće mu biti lako, dok je Slavia s Club Bruggeom ipak u jako dobroj situaciji i sve je bliže grupnoj fazi najelitnijeg klupskog takmičenja.