“Zmajevi“ stigli do treće pobjede

FUTSAL

Preliminarne kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

“Zmajevi“ stigli do treće pobjedeU narednom krugu protiv Hrvatske i Rusije

Futsal reprezentativci Bosne i Hercegovine su u zeničkoj areni odigrali posljednju utakmicu preliminarnog turnira Grupe F kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Litvaniji 2020. godine.

Treća pobjeda

Nakon visokih pobjeda nad Švicarcima (7:1) i Škotima (10:1), protivnik našim „Zmajevima“ bila je reprezentacija Turske.

Izabranici Ive Kreze do prednosti dolaze u 5. minuti, Marijo Aladžić je proigrao Nerina Kahvedžića koji sa sedam metara pogađa protivničku mrežu.

Naša reprezentacija je imala inicijativu tokom čitavog prvog poluvremena i čak 20 šuteva više od protivnika, ali drugi gol je postignut tek u 20. minuti. Strijelac je još jednom bio Kahvedžić, ovaj put na asistenciju Dejana Pavlovića.

Na 3:0 povisio je kapiten Anel Radmilović u 23. minuti odličnim šutem osam metara iskosa sa desne strane. Isti igrač minutu poslije postiže još jedan gol, a oba puta je asistirao Pavlović.

Bilal Jelić je u 27. minuti nakon solo prodora pogodio za 5:0. Reprezentacija Turske utješni pogodak postiže u 30. minuti, strijelac je bio Muhamed Furkan Oskan.

Šesti pogodak za našu reprezentaciju postigao je Marijo Aladžić u 32. minuti. Minut kasnije Kahvedžić postiže svoj treći pogodak za 7:1.

Igrao se 36. minut kad je Cenk Sen postigao drugi gol za reprezentaciju Turske.

U drugom susretu grupe sastale su se reprezentacije Švicarske i Škotske, konačni rezultat glasio je 4:1.

Konačni poredak

BiH će u narednoj rundi kvalifikacija koje se igraju krajem oktobra u Dubrovniku za protivnike imati Rusiju i Hrvatsku, te drugoplasiranu ekipu iz grupe E preliminarne runde (lošiji iz međusobne utakmice Belgija – Švedska koja je na rasporedu sutra). Švicarska će se u glavnoj rundi takmičiti u Francuskoj gdje će uz domaćina biti selekcija Srbije i pobjednik grupe E preliminarne runde.