Ostali sportoviSport

Bašić propustio veliku šansu, Jaziri nevjerovatnim preokretom donio izjednačenje Tunisu

Davis Cup

Davis Cup reprezentacija Bosne i Hercegovine propustila je veliku šansu u drugom duelu protiv Tunisa.

Rezultat je 1:1 u duelu play offa Svjetske skupine I, a bod Tunisu donio je iskusni Mlaek Jaziri koji je nakon velikog preokreta savladao Mirzu Bašića.

Prvi set ponudio je dosta borbe, a Bašić u finišu lomi Jazirija i privodi set kraju sa 5:7.

U drugom setu furiozan start Bašića koji je poveo 0:4, kontrolisao meč i činilo se da će rutinski privesti kraju i donijeti drugi bod BiH, međutim onda uraganska igra i nestvaran preokret Jazirija za 7:5 i porvananje u setovima na 1:1.

U trećem setu psihološki momentum bio je na strani Jazirija što Tunižanin koristi i uzima set sa 6:3 za konačnih 2:1 i ukupno poravnanje na 1:1.

Džumhur je ranije donio prvi poen našoj reprezentaciji tako da je rezultat 1:1 nakon prvog dana.

Dubl Brkić/Bašić sutra prvi izlaze na teren u 11 sati protiv kombinacije Echargui/Jaziri i to će biti velika šansa za naše momke da povedu u ovom duelu i dođu do meč lopte.