14. kolo Lige 12: Bosna Royal savladala Široki s 84:80

Košarkaši Bosne Royal su u posljednjem kolu Lige za muškarce na svom terenu porazili gostujući Široki rezultatom 84:80. Pobjeda sarajevskog tima je svakako iznenađenje, pogotovo kada se uzme u obzir da je Bosna Royal prije ovog kola bila posljednja na tabeli sa samo tri pobjede iz 13 utakmica. Nakon uvodnog otvaranja meča Bosna Royal je vodila rezultatom 24:20.

Sredinom druge četvrtine su napravili par poena prednosti, ali je Široki dobro završio drugu četvrtinu i rezultat je glasio 37:37. Bosna je bolje otvorila treću četvrtinu i pokušala se odlijepiti. Nije uspijevala sve do rezultata 51:51, kada su napravili seriju od 7:0 i poveli sa 58:51. Dobili su treću četvrtinu igre rezultatom 26:17 i na ulasku u posljednjih deset minuta imali prednost od devet poena.

Rezultat je glasio 63:54. Bosna je uskoro povela i sa 12 poena razlike, a rezultat je glasio 66:54. Ipak, Široki se lagano vraćao u meč. Napravili su seriju od 7:0 i prišli na četiri poena razlike. Rezultat je glasio 67:63. Bosna je održavala četiri-pet poena prednosti, a u posljednjih minutu i pol su vodil isa 79:75.

Dino Begagić je pogodio jedan šut za 81:75, da bi potom Ivan Novačić vratio na minus četiri 53 sekunde do kraja meča. Watson u redovima domaćeg tima je izgubio loptu i Široki je imao napad na 35 sekundi do kraja meča. Novačić je promašio šut za tri poena, a onda je Watson izborio dva slobodna bacanja. Realizovao je jedno slobodno bacanje, a onda je Krupalija ukrao jednu loptu i Bosna Royal dolazi do četvrtog trijumfa u prvenstvu.

Bosna – Široki 84:80 (24:20, 13:17, 26:17, 21:26)

KK Bosna Royal: Krupalija 13 (12 skokova, 7 asistencija), Petković, Tunović, Bradić, Watson 19 (6 asistencija, 4 skoka), Forić 2, Ćurevac 2, Delalić 15 (6 skokova), Rešidović 15 (6 skokova), Mujić 3, Begagić 15 (6 skokova), Ferhatbegović.

KK Široki: Mikulić, Vranješ, Katić 16, Šušak 3, Ćorić 10 (8 skokova), Prskalo, Bilinovac 22, Luburić 10 (10 skokova), Novačić 12 (6 skokova), Naletilić 4, Mimica 3.