Sarajevo protiv Igmana na Koševu slavilo zlata vrijednu pobjedu

Fudbaleri Sarajeva večeras su na našem najvećem stadionu savladali konjički Igman rezultatom 3:2 u okviru 25. kola Wwin lige BiH.

Bordo tim je tako slavio jako vrijedu pobjedu u borbi za izlazak u Evropu, dok su gosti ostali bez boda koji bi im pomogao u opstanku.

U 13. minuti bila je najbolja prilika za domaće. Buljubašić je napravio nekoliko fenomenalnih driblinga, stvorio sebi situaciju za udarac, lijepo šutirao, ali lopta odlazi malo pored desne stative gola Igmana.

Četiri minute kasnije Hamzić je oborio Kyeremeha i dobio žuti karton, bio je to penal za domaće. Siguran realizator bio je Hamza Čataković.

Malo kasnije gosti uzvraćaju. Kontra Igmana, Denković je dobro povukao po desnoj strani, uposlio je Hebibovića koji sa 20-ak metara dobro šutira i pogađa za 1:1.

Ipak, do kraja prvog dijela nova dva gola bordo tima. Jedan od njih bio je djelo nevjerovatnog Čatakovića, dok je jedan dodao Beganović.

U drugom poluvremenu dosta borbe i nervoze i tek jedan gol. Ilijev je ponovo kapitulirao.

Hebibović je šutirao sa 20 metara, lopta je pogodila prečku, a na odbijanac reaguje Denković i glavom pogađa za, ispostavit će se konačnih 3:2.